Bilgisayara su döküldükten sonra yapılması gerekenler nedir?

tekken12

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun oynuyordum, kardeşim geldi yanımda bardakta duran suyu bilgisayarın üstüne döküldü ama bardakta az bir miktar vardı. Bilgisayarın üstündeki toz filtresi sayesinde de biraz içeri girmesini engelledi ama yine de girdi. Hemen bilgisayarı kapattım, kablolarını söktüm ve görünen kısımdaki suları sildim. Sonra fön makinesiyle görünen yerleri kuruttum, anakartta su gözükmüyor ama ekran kartınının içine girmiştir diye korkuyorum. Şu anda ters bir şekilde duruyor. Bunun dışında yapabileceğim bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının soğutma bloğunu ayırıp fön makinesi tutabilirsin. CPU fanına da aynı şekilde.

Önce biraz bezle sil hemen pirince başvurma. Bilgisayarin arkasını aç ve ıslak yerleri kuruka sonra ılık bir yerde dinlendir açılmazsa yetkili servise götürmeni öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar oyun oynuyordum, kardeşim geldi yanımda bardakta duran suyu bilgisayarın üstüne döküldü ama bardakta az bir miktar vardı. Bilgisayarın üstündeki toz filtresi sayesinde de biraz içeri girmesini engelledi ama yine de girdi. Hemen bilgisayarı kapattım, kablolarını söktüm ve görünen kısımdaki suları sildim. Sonra fön makinesiyle görünen yerleri kuruttum, anakartta su gözükmüyor ama ekran kartınının içine girmiştir diye korkuyorum. Şu anda ters bir şekilde duruyor. Bunun dışında yapabileceğim bir şey var mı?

Havalar sıcak zaten kapağını açıp bir gün balkonda bekletin bir şey olacağını sanmam.

Önce biraz bezle sil hemen pirince başvurma bilgisayarin arkasını aç ve ıslak yerleri kuruka sonra ılık bir yerde dinlendir açılmazsa yetkili servise götürmeni öneririm

Ben milattan önce kalan bilgisayarımı bütün parçalarını söküm soğuk suyun altında sokup yıkıyordum kurudukdan sonra takıyordum çalışıyordu canavar gibi. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı