Bilgisayara su teması sonrası ne yapılabilir?

egedmrbs001

Hectopat
Daha fazla  
Herkse merhaba. Bu sabah laptopumu açmaya çalışırken değişik bir sorunla karşılaştım. Bilgisayar açılr açılmaz kapanıyordu veya hiç görüntü gelmiyordu. Sonra bataryayı çıkardım ve bataryanın üstünde su olduğunu gördüm. Bu konuda bilgisayarı ters çevirip beklemekten başka yapacağım bir şey var mı?

Benim küçük kardeşim 1 bardak suyu laptop klavyesinden boşaltmıştı.
Hemen bataryayı çıkartıp, saç kurutma makinası ile kurutup pirinçin içine koymuştum.2 gün sonra açtığımda sıkıntısız çalıştı 5-6 sene oldu bir sıkıntısı yok.

Koca bilgisayarı pirince koymak için kaç KG pirinç gerekli oktay usta?

Geçen ay laptopa çay dökülmüştü. Hemen bir kargo poşetinin içini biraz doldurdum pirinç ile. Sonra klavyenin üzerine serpiştirdim bayağı. 6 gün sonra açtım hiçbir sorunu yoktu. İsterse 1KG koysun isterse 5KG koysun.

Geçen ay laptopa çay dökülmüştü. Hemen bir kargo poşetinin içini biraz doldurdum pirinç ile. Sonra klavyenin üzerine serpiştirdim bayağı. 6 gün sonra açtım hiçbir sorunu yoktu. İsterse 1KG koysun isterse 5KG koysun.
Sizin çay şekerlimiydi bilmiyorum ama dökülen çay şekerliydi ise anakartta korozyona sebep olabilir. Siz yine kurtarmışsınız paçayı

Aynı şey benim başımada geldi laptopun bataryasını çıkar arka kapağını aç ve orayı sil sonra anakartı Full çıkart ve dier tarafları da sil eğer sorun düzelmez ise geçmiş olsun ekran kablon gitti.

Aynı şey benim başımada geldi laptopun bataryasını çıkar arka kapağını aç ve orayı sil sonra anakartı Full çıkart ve dier tarafları da sil eğer sorun düzelmez ise geçmiş olsun ekran kablon gitti.
Sıvı dökülmelerinin kaynağını direk ekran kablosuna taşımak doğru değil. Tamam, Ekran kablosunun soketi korozyona uğramış olabilir ama ekran kartının kendisine veya küçük paketli Kapasitörler, Mosfetler, PCB yolları, Kuzey Köprüsü vb. de korozyona uğramış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı