Bilgisayara takılan yeni RAM sonrasında ekrana görüntü gelmiyor

Linecenevari

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yardımınıza ihtiyacım var. Yeni bir masaüstü sistem aldım. Kendi içerisinde DDR4 2 X 8 GB CL16 3200MHz RAM'ler ile birlikte geldi. Sistemi bu RAM'lerle birlikte yaklaşık olarak 1 ay kullandım. Sonra 32 GB (2 X 16 GB CL16 3200MHz) RAM'lere geçmeye karar verdim. Şu anda da ekranıma görüntü gelmiyor. Sinyal yok hatası alıyorum. BIOS pilini söküp yaklaşık 10dk bekledim, RAM'lerin ve soketlerin tozunu sildim, RAM'leri tek tek denedim, fişten söküp şalteri kapattım yine de düzelmedi. Anakartım Gigabyte H610M-K, işlemcim de i3 12100F. RAM'lerde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Yardımınıza ihtiyacım var. Yeni bir masaüstü sistem aldım. Kendi içerisinde DDR4 2 X 8 GB CL16 3200MHz RAM'ler ile birlikte geldi. Sistemi bu RAM'lerle birlikte yaklaşık olarak 1 ay kullandım. Sonra 32 GB (2 X 16 GB CL16 3200MHz) RAM'lere geçmeye karar verdim. Şu anda da ekranıma görüntü gelmiyor. Sinyal yok hatası alıyorum. BIOS pilini söküp yaklaşık 10dk bekledim, RAM'lerin ve soketlerin tozunu sildim, RAM'leri tek tek denedim, fişten söküp şalteri kapattım yine de düzelmedi. Anakartım Gigabyte H610M-K, işlemcim de i3 12100F. RAM'lerde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

BIOS geliyor mu? Gelmiyorsa klavye ve mouse a güç geliyor mu?

1.eski RAM'leri takınca çalışıyor mu?
2.XMP mi açtınız?

XMP ile ne alakasi var hocam sadece RAM frekansi yukseltiyor.

RAM'leri baska bilgisayara takip dene olmazsa iade edin. Baska bilgisayar bulamiyorsaniz en kotu internet kafeye gidin orada abiden rica edin size yardim eder belki.

RAM'leri baska bilgisayara takip dene olmazsa iade edin. Baska bilgisayar bulamiyorsaniz en kotu internet kafeye gidin orada abiden rica edin size yardim eder belki.

Diğer RAM'de frekansı yükseltip o ayarlara sıfır RAM takarsan açılmaz. XMP önemli bu durumda.

Tekrardan merhaba. Konu hakkında güncelleme yapmam gerekiyor. Belleklerden birini taktım ve bu sefer çalıştı. 2. kanalı takınca aynı problem oluyor. Siyah ekran oluyor.

BIOS geliyor mu? Gelmiyorsa klavye ve mouse a güç geliyor mu?
Sadece siyah ekran alıyorum. Farenin ışıkları yanıyor ve klavye de çalışıyor. Biosa giremiyordum. Ama tek kanal yapınca girebiliyorum.

1.Eski ramleri takınca çalışıyor mu?
2.XMP mi açtınız?
Bilgisayarı sabah açtığımda eski ramler takılıydı. Çalışıyordu, herhangi bir sıkıntı olmadı. Maalesef şu anda elimde eski ramler yok. Sattım. Bilseydim satmazdım. XMP kısmını hazır bios açılıyorken kontrol edeceğim. Yine bilgilendirme yaparım

Bugün sorunu çözemezsem yarın internet kafe ya da bilgisayarcıya gitmeyi düşünüyorum. Belki arkadaşımın bilgisayarında da denerim ramleri

Son düzenleme:
Keşke ramleri satmasaydın, neyse bu da bir tecrübe. Ben yeni aldığım ramlerin stabil olduğunu en az 1 hafta görmeden elden çıkarmıyorum eski ramleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı