Bilgisayara tam virüs taraması nasıl yapılır?

Windows ortamında olmadan tam tarama yapmak en sağlıklısı. Kaspersky Rescue Disk'i USB Bellekten Çalıştırın

Temizliğin ardından da aktif koruma sağlayan kaliteli bir güvenlik yazılımı kur.
Yazılım ile ilgili sadece temel algoritma bilgim var. Dediğin konuyu biraz açabilir misin anlayacağım şekilde? Gerçekten bilgisayarda virüs olabilir çünkü 1 yıl önce torrentten 7/24 oyun indiriyordum ve bıraktığım zaman bilgisayara format atmadan sadece oyunları sildim. Pek anlamam ara ara dosyaları karıştırırken eskiden indirdiğim oyunlar ile ilgili kısayollar, metin belgeleri vs. buluyorum bu da beni tedirgin ediyor. Virüs programı nod 32 var o da orijinal değil galiba. O yüzden ona da pek güvenmiyorum. Sizce bir tehlikesi var mıdır o dosyaların? Bunu da cevaplarsanız sevinirm.

Kaspersky Rescue Disk'in kullanımı konuda var. Güvenlik yazılımından kastım internet security gibi paketler. Korsan güvenlik uygulamaları sizi pek korumaz.

Ya satın alın, ya deneme sürümünü kullanın ya da free paketlere yönelin.

3 aylık deneme sürümü var. Bitdefender Total Security 2017 3 Aylık Yasal Lisans Bunu deneyebilirsin.

Veya ücretsiz olan bir yazılım kurabilirsin. Bunun gibi. 360 Total Security - 4 Motorlu Antivirus ile Ücretsiz Tam Koruma
O dediğiniz şeyi beceremeyeceğimi bildiğim için yapmadım ama BitDefender'in 3 aylık deneme sürümünü indirdim. Birkaç tane virüs buldu onları temizledim. Sizce bu yeterli midir yoksa illa ki o dediğiniz şeyi yapmam gerekir mi tam temizlik için? Veya başka tavsiyeniz var mı? Ayrıca BitDefender'da bazı dosyalar şifreli olduğu için taranamadı diyor, onları nasıl tarayabilirim?

Aslında anlatılan makaleyi okusaydınız yapardınız.

Şifreli dosyalar veya paket içinde erişime izin verilmeyen dosyalardır. Bunlar aktif kullanılamayacağı için taranmasına zaten gerek yoktur.

BitDefender ile tarama yapıp zararlıları temizlediyse gerek yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı