Bilgisayara tamamen format nasıl atılır?

ismailguven

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İthalat ve İhracat Personeli
Merhabalar arkadaşlar,

Bilgisayarımı tamamıyla sıfırlayabileceğim normal formatında üstünde, bütün verileri BIOS, anakart vs. veya farklı bir yol ile tamamen yeni bir bilgisayarmış gibi sıfırlama yapabileceğim bir yöntem arıyorum. Bilgisayarıma format attığım halde kullandığım program yine de benim olduğumu anlıyor. (Sabit internetimi hiç kullanmadım) Böyle bir yöntem var mıdır arkadaşlar? Şimdiden teşekkürler.

kullandığım program
Öncelikle kullandığınız program nedir? Biraz daha açık olursanız iyi olur. Diski silip, biçimlendirdiğiniz ve üzerine bir şeyler yazdığınız zaman zaten diski sıfırlamış oluyorsunuz. Ek olarak; BIOS'u varsayılan ayarlara getirebilir veya pili çıkartarak sıfırlama sağlayabilirsiniz de bunlara ne gerek var?

BIOS için format olmaz. Güncelleme olur. BIOS resetleme olur. OEM Key ise zaten anakarta işlenir ve kalır. Normal format için ise zaten rehber atılmış. BIOS resetleme ayarları sıfırlar.

Bu formatı attık hocam, bir yararı yok malesef.
BIOS için format olmaz. Güncelleme olur. BIOS resetleme olur. OEM Key ise zaten anakarta işlenir ve kalır. Normal format için ise zaten rehber atılmış. BIOS resetleme ayarları sıfırlar.
Bios sıfırlamamız sizce yararlı olur mu ?
Öncelikle kullandığınız program nedir? Biraz daha açık olursanız iyi olur. Diski silip, biçimlendirdiğiniz ve üzerine bir şeyler yazdığınız zaman zaten diski sıfırlamış oluyorsunuz. Ek olarak; BIOS'u varsayılan ayarlara getirebilir veya pili çıkartarak sıfırlama sağlayabilirsiniz de bunlara ne gerek var?
Pil çıkarttıktan sonra herhangi bir işlem yapmamıza gerek var mıdır ?

Bu formatı attık hocam, bir yararı yok malesef.

Bios sıfırlamamız sizce yararlı olur mu ?

Pil çıkarttıktan sonra herhangi bir işlem yapmamıza gerek var mıdır ?
Fişten çekin ve 10 dakika sonra takıp deneyin. Ayarlar sıfırlanır.

BIOS resetlersen, HDD'ye low level format, SSD'ye secure erase ve temiz kurulum yaparak istediğinin bir kısmını alabilirsin. Ama o kadara gerek yok bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı