Bilgisayara format nasıl atılır?

ronkanta

Hectopat
Makaleler
2
Evet ben bilgisayarıma format atmak istiyorum ama format hakkında hiçbir bilgim yok. Windows 7 formatı atmak istiyorum şu an sistemimde Windows 7. Bana Windows 8.1 Windows 10 daha iyi onu yap demeyin. Bilgisayarımın sistem özellikleri kaldırmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette tonlarca video var onlardan birinden yardım alabilirsin veya en basit haliyle Windows 7'yi USB veya DVD'ye yazdırıyorsun ve USB veya DVD aracılığıyla format atıyorsun

Windows 7 ISO dosyasını indir.
Rufus programını indir.
İndirdiğin ISO dosyasını Rufus programında UEFI olarak yazdır.
Oluşturduğun setup USB'sini kasaya tak ve PC'yi çalıştır.
Kurulum aşamasına geç.

Windows 7 ISO dosyasını indir.
Rufus programını indir.
İndirdiğin ISO dosyasını Rufus programında UEFI olarak yazdır.
Oluşturduğun setup USB'sini kasaya tak ve PC'yi çalıştır.
Kurulum aşamasına geç.

Sistemim kaldırmıyor diyor yani eski, eski PC olduğu için UEFI değil de MBR olarak yazdırması daha mantıklı olur.

Sistemim kaldırmıyor diyor yani eski, eski PC olduğu için UEFI değil de MBR olarak yazdırması daha mantıklı olur.
Hmm orasını bilmiyorum. Bende windows 7'den direkt geçmiştim. Ama dediğiniz gibiyse tabi MBR daha uygun olur. Yinede sistem bilgisi kısmından bir baksa daha iyi olur. Belki UEFI'dir.

Bende Windows 7 çok kasıyordu. Babamlar bilgisayarcı'ya gidip Windows 10 yüklediler.
İşlemciyi değiştirdiler. Anakart'ı değiştirdiler. Uefi bir anakart taktılar. Ama anakart'ın Uefi olmasına rağmen Windows kendi logosuyla açılıyor. Anakart'ın logosuyla açılmıyor. Ne yapabilirim?
İşlemciyi değiştirdiler. Anakart'ı değiştirdiler. Uefi bir anakart taktılar. Ama anakart'ın Uefi olmasına rağmen Windows kendi logosuyla açılıyor. Anakart'ın logosuyla açılmıyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı