Bilgisayara virüs girdi!

ahmetuzcu

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, bilgisayarı Windows 10'a çevireli maximum 1 ay oluyor. Bütün güvenlik sistemlerini kapattım ve hiçbir antivirüs programı indirmeye gereksinim duymadım yapmaz olaydım.
Virüsün başlangıcı; Bugün CS 1.6 Oynarken bilgisayar aniden alt-Tab yapıyordu Chrome açılıyordu reklamlardandır herhalde deyip kapatıyordum aradan bir iki dakika geçti yine alt Tab yapıyordu bu sefer aklıma dank etti acaba bir şey mi oluyor dedim kendi kendime. Görev yöneticisini açtım arkada milyon tane program çalışıyor tam görevi sonlandıracaktım ki görev yöneticisi kapandı. Bir daha da açamadım ilk önce açılıyordu birkaç saniye sonra kapanıyordu daha sonra açmaya iznim yoktu, 360 Total ve CCleaner ile taradım şimdi sağlıklıca açabiliyorum fakat hala endişeleniyorum. %Appdata% girdiğimde hala bu türde dosyalar var ve silmeye çalıştığımda kendi bilgisayarımın adı altında bu kullanıcı size izin vermelidir diyor. Ne yapacağım elim ayağım birbirine girdi.

1592000072633.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
360 Security kaldırın. Bu gibi durumlarda AdwCleaner önermek doğru değildir. Sorun tam anlamıyla reklam yazılımı değil.

Sisteme Kaspersky veya Norton indirip tam tarama yapın. Bulunanları temizleyin.

Sonra komut istemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdakini yapın.

Kod:
SFC /scannow

Eğer sorun çözülmezse imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşın.
Norton, Malwarebytes ile de deneyin. Olmadı son çare format atarsınız. Önemli fotoğraflarınız ve videoların varsa başka bir diske alın. Lakin oyun dosyalarını filan aktarmayın korsan yazılım dosyalara da bulaşmış olabilir.
Ve bir daha sistem kurduğunuzda kullanacağınız en kötü antivirüs Kaspersky Free olsun. Bilinmeyen sitelerden de dosya indirmezsiniz.
Dün oynadığım oyunun aim geliştirme dosyasını indirdim, harita beklerken oyunun kendisi çıktı. Sadece editlemişler açarken uyarı vermişti zaten bişey olmaz diyip calıstırdım, hiçbirşey yoktu oyun oynanabiliyordu aimimi geliştirip çıktım ne olduysa bugün oldu :S

@24099 ' ın dediğini yapın. Olmazsa;

• EmsiSoft Emergency Kit
  • Kaspersky Virus Removal Tool (KVRT)
  • Norton Power Eraser (NPA)
  • Microsoft Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracı
  • Malwarebytes Anti-Malware
Bu programları indirin. Veritabanını güncelleyin ve tarama yapın. Eğer olmazsa Kaspersky Rescue Disk (KRD) ile tarama yapın.

Arkadaşların da söylediği gibi hatrı sayılır firmaların ücretsiz ürünleri mevcut. Mümkün mertebe tek tek sıra ile hepsi ile söz konusu işlemleri gerçekleştirin, eğer olmazsa veya hala da içinize sinmezse format atmaktan başka çare kalmıyor.

Geri
Yukarı