Bilgisayara virüs girdi

yigessss

Femtopat
Daha fazla  
Dün Instagram hesabıma başka bir cihazdan giriş yapıldı bugün saat 8.02 de Steam hesabımdaki 43 tane item aynı anda satışa konulmuş. Sonrasında kardeşimin başka bir platfomdan oynadığı oyundaki bazı eşyaları gitmiş. Bunun sebebini Gmail hack olduğunu düşünüyorum. Sebebi ise bütün şifrelerim sadece orada kayıtlıydı. Bu virüs ne tür bir virüs olduğunu bilen birisi yazabilir mi?

Dün Instagram hesabıma başka bir cihazdan giriş yapıldı bugün saat 8.02 de Steam hesabımdaki 43 tane item aynı anda satışa konulmuş. Sonrasında kardeşimin başka bir platfomdan oynadığı oyundaki bazı eşyaları gitmiş. Bunun sebebini Gmail hack olduğunu düşünüyorum. Sebebi ise bütün şifrelerim sadece orada kayıtlıydı. Bu virüs ne tür bir virüs olduğunu bilen birisi yazabilir mi?

Keylogger virüsü bulaşmış

Tarayıcı çerezleriniz çalınmış olabilir, RAT yemiş olabilirsiniz, Discord'tan bir linke tıklamış olabilirsiniz. Kaspersky ile tam tarama yapın birüs çıkarsa silin silinmiyor ise format atın USB ile. Sonrasında hesaplarınızın şifrelerini değiştirin ve 2 faktörlü kimlik doğrulamayı açın.

Derhal başka bilgisayardan ISO indirip Rufus yazılımı ile flashı hazırlayıp tertemiz kurulum yapın. Ya da Kaspersky yazılımı yükleyip PC'ye tam tarama yapın. Tavsiyem 1. yazdığım sıfırdan kurmak olacaktır.

Tarayıcı çerezleriniz çalınmış olabilir, RAT yemiş olabilirsiniz, Discord'tan bir linke tıklamış olabilirsiniz. Kaspersky ile tam tarama yapın birüs çıkarsa silin silinmiyor ise format atın USB ile. Sonrasında hesaplarınızın şifrelerini değiştirin ve 2 faktörlü kimlik doğrulamay
onların hepsini yaptım ama telefonuma gelen steam guardı nasıl geçti tam olarak onu anlamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı