Bilgisayara virüs girmiş olabilir mi?

@Captain Levi @shotgunned bu sesler bilgisayarınızın tuşuna bastığınız anda BIOS kısmında gelen seslerdir. Sistem açıldıktan sonra ve ayrıca kulaklıktan gelmez. Anakarta takılı Speaker'dan gelir.
Hayır ilgisi yok benim eski bilgisayarımda ki ekran kartı bozuktu bilgisayar takıldığı zaman 1 uzun 3 kısa bip sesi gelirdi.

@Captain Levi Önceki mesajınızda tam tersini söylediniz. Bakın söylemek istediğim yanlış yönlendirmeniz. Sistem açıkken bip sesi duyamazsınız. Bu konuda hemfikir miyiz ?

@Captain Levi Bence öyle bir şey yok. Amaç zaten sistem açılmadan donanımları test edip sorun varsa ses çıkartmak, sorun yoksa zaten sistem açılıyor. Yine de duydum diyorsan duymuşsundur. Sistem açılırken bazı anakartlarda POST Sound(sanırım adı buydu) vardır, 1 kez bip sesi verir, bu test ok gibi bir anlam ifade eder.

@Captain Levi bence öyle bir şey yok. Amaç zaten sistem açılmadan donanımları test edip sorun varsa ses çıkartmak, sorun yoksa zaten sistem açılıyor. Yine de duydum diyorsan duymuşsundur. Sistem açılırken bazı anakartlarda post sound(sanırım adı buydu) vardır, 1 kez bip sesi verir, bu test ok gibi bir anlam ifade eder.
Sistem açılırken değil ki mesela eski bilgisayarım da Minecraft oynuyorum Java Edition'da bildiğin gibi ilk dünya oluştururken oyun kasar bende de kastı fakat kasarken bip sesleri geldi bende ilk başta arkadaş gibi virüs sanmıştım ama değilmiş zaten bilgisayara Kaspersky ve MBAM ile tarama yapmıştım.

Sistem açılırken değil ki mesela eski bilgisayarım da Minecraft oynuyorum Java Edition'da bildiğin gibi ilk dünya oluştururken oyun kasar bende de kastı fakat kasarken bip sesleri geldi bende ilk başta arkadaş gibi virüs sanmıştım ama değilmiş zaten bilgisayara Kaspersky ve MBAM ile tarama yapmıştım.
Kaspersky ve MBAM temiz dedi şu anda da kasma yok. RAM'larım bozuk arada mavi ekran falan da yiyorum garantiye yollayacağım yakında. Sağolun.

Geri
Yukarı