Bilgisayara walliant.exe bulaştı

rabbitcarrot

Femtopat
Öncelikle herkese selamlar. Geçen gece bilgisayarıma bir şey yüklemeye çalışırken bir sürü program indi. Bunları CCleaner'dan kontrol ederken Walliant adlı bir uygulama gördüm. Nedir diye bu bir internete yazayım dedim ve virüs olduğunu öğrendim. Malwarebytes ile tarattım bilgisayarı 26'ya yakın virüs buldu ve hepsini sildim, yeniden başlatılması gerek dediğinde yeniden başlatmasına izin verdim ama bilgisayarım yeniden başlatılıyor yazısında takılı kaldı ve kapatma tuşuna 5 saniye basılı tuttuktan sonra bilgisayarı hard bir şekilde kapattım. Bilgisayar normalin dışında uzun sürdü açılması. Ardından açılan soruları inceledim ve kayıt defterinden birkaç bir şeyi silmem gerektiğini söylemişlerdi baktığımda öyle şeyler bulamadım kayıt defterinde ardından AdwCleaner ile tarattım orada da 32 tane virüs buldu ardından hepsini sildim ve yeniden başlattım. Bu sefer normal sürede açıldı ve virüsten herhangi bir ize rastlayamadım. Sizce bu virüs kalkmış mıdır? Kalkmadıysa format mı gerekli? Şimdiden teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı