Bilgisayara yeni ana SSD takmak

Si Duble Bemol

Hectopat
Makaleler
1
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 Pro 1TB
Anakart
B450 Aorus Elite
Arkadaşlar merhaba. Uzunca bir süredir bilgisayarımda bulunan, zaman zaman bilgisayar açılırken bile problem çıkaran, eski SATA SSD'min yerine aldığım Samsung 980 Pro SSD elime ulaştı.

Size birkaç sorum var:
1) Anakartım B450 Aorus Elite. Anakartta 2 adet M.2 SSD yuvası bulunuyor. 1 tanesi ekran kartının hemen arkasında kalıyor, soğutma bloğu var ve PCIe X4 desteği var. Diğeri ise ekran kartından uzakta, soğutma bloğu buraya taşınamıyor ve PCIe X2 destekliyor. İki yuva da PCIe 3.0 destekliyor. (PCIe 4.0 destekleyen bir SSD almamın sebebi geleceğe dönük bir SSD arıyor olmam). Size sorum şu: Ekran kartından gelen ısıyı göz önünde bulundurursak hangi portu kullanmam daha iyi olur?

2) Eski SSD'imdeki dosyaları ve Windows'u 980 Pro'ya taşımak istiyorum. Bunun nasıl yapılacağını gösteren bir makale/video paylaşabilir misiniz? Ek olarak Samsung'un "data migration" adlı bir yazılımı olduğunu duydum. Önereceğiniz yollarla ne gibi farkı var söyleyebilirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim. İyi sosyaller.

İşlemciye yakın olana takmak en iyi seçenek. Klonlama ile tüm disk taşınır. Kapasitesi de uygun olmalıdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı