M2 Intel SSD vs M2 Samsung SSD

keroş

Centipat
Merhaba, Monster laptop almayı düşünüyor vs SSD takmayı planlıyorum. Hangi SSD'yi alırsam daha çok işime yarar ve fiyat farkına değer mi?

SSD seçeneklerim:
1. 256GB SAMSUNG PM981 M.2 SSD PCIe 3.0 x4 (Okuma: 3000 MB/s - Yazma: 1300 MB/s) [Ekle 398,00 TL]

2. 256GB INTEL 760P M.2 SSD PCIe 3.0 x4 (Okuma: 3210 MB/s - Yazma: 1315 MB/s) [Ekle 447,00 TL]

Bu forumda Samsung SSD önerilir. Ben öyle öğrendim.
Şaka bir yana hızlar kağıt üzerinde aynı. Kapasite de aynı. Biri daha ucuz. Daha farklı özellikleri yoksa ucuz olan alınır.

İkisinin de okuma/yazma hızları birbirine çok yakın. SSD işinde özellikle de M.2 SSD'lerde Samsung hep ön plana çıkmıştır ve güvenilir ama Intel SSD'ler de iyi diye okumuştum. Sonuç olarak Samsung diyorum. Bu arada ürünleri alacağınıza göre bilgisayarınızda NVMe desteği olduğunu varsayıyorum.

Monster laptopumda yaklaşık 3 yıldır intel ssd kullanıyorum, günde 15 saat yük altında aktif olarak açık ve birinci sistem diski olarak kullanmaktayım bi sıkıntı yaşamadım henüz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı