Bilgisayara yük binince siyah-yeşil ekran geliyor

aper2

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
ADATA SX8200 PNP
Ekran kartı
Sapphire Nitro 6600XT
Anakart
TUF B450 plus gaming
İşlemci
Ryzen 5 5600
Bilgisayarda yüksek sistem gerektiren oyun açınca veya FurMark gibi stres testini açınca monitör kendiliğinden ya siyah ekran oluyor ya da yeşil ekran. Kısa bir süre sonra ise tekrar siyah ekran oluyor. Bazen o siyah ekran hep kalıyor, bazen ise o yeşil ekran tekrar geri gelip siyah ekran geri geliyor. Ekran kartı sürücüleri güncel, BIOS güncel. Monitör sürücüleri güncel. PSU'dan da kaynaklanmadığını düşünüyorum çünkü bilgisayar siyah ekrana geldiğinde alt F4 basınca o uygulamayı (FurMark veya oynadığım oyun) kapatıyor ve Windows ana ekranı gösteriyor alt F4 basmadığımda ve biraz beklediğimde ise HDMI no signal diye bir yazı çıkıyor. Ayrıca FurMark testinini 720P'ye aldığımda böyle bir sorun çıkmıyor sadece 1080P'de böyle bir sorun çıkıyor ki monitörüm de 1080P'yi destekliyor. Monitör: AOC 2260

Ayrıca ekran kartından da kaynaklandığını sanmıyorum çünkü oyunu oynadığım veya FurMark ile test ettiğim o küçük aralıkta ekran kartıma eş değer bir FPS değeri gösteriyor.
Sizce sorunun sebebi ne olabilir ve ne şekilde çözebilirim arkadaşlar?

Ekran kartı veya PSU kaynaklı bir sorun bu. PSU nedir? Her ikisini de elemişsiniz. Geriye başka seçenek kalmıyor.

Corsair CX Serisi CX650F RGB, 650 Watt, 80+ Bronze​

güç kaynağım bu, monitörden kaynaklanıyor olabilir mi acaba çünkü furmark testi 1080p'deyken de 720p'deyken de yüzde 95 96 civarında ekran kartını kullanıyordu ama yalnızca 1080p'deyken görüntü vermiyor.

Arkadaşlar sorunumu çözebilecek olan yok mu

Corsair CX Serisi CX650F RGB, 650 Watt, 80+ Bronze​

güç kaynağım bu, monitörden kaynaklanıyor olabilir mi acaba çünkü furmark testi 1080p'deyken de 720p'deyken de yüzde 95 96 civarında ekran kartını kullanıyordu ama yalnızca 1080p'deyken görüntü vermiyor.

Son düzenleme:
Bende de benzer sorun var furmak testinde GO ya basıyorum ekran gidiyor mecbur reset atmak zorunda kalıyorum ve oyunlarda nadiren yaşıyorum. YouTube'da Full ekran video izlerken gitgel yapıyor arada nedenini anlamadım.
Sorunu neden Kayn'ı çözebildiysen söyler misin bende çözerim belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı