Bilgisayarcı ekran kartı tamiri için kasayı istedi

Paranoyak olmaya gerek yok arkadaslar ama dikkatli olmaktada fayda var.
Eger sisteminizin icini biliyorsaniz, taniyorsaniz sikinti yok.

Tanimiyorsaniz, parcalari not almani tavsiye ederim. Kasanin icinin fotografini da cekebilirsin.
Güven önemli bu durumlarda. Belki de sadece tamir ettigi ekran kartini senin kasadan calistirip, test edip, vermek istiyordur.

Acik acik sorabilirsin neden istedigini; yada karti alip evde kendin dene.

Senin bileşenlerini senin sisteminde test etmek istemiş. Adam "tamir etmem için sisteminin kalanı lazım" dememiş ki. Sistemini getir de ekran kartının yanmasına sistemindeki bir arıza mı sebep olmuş anlayalım demiş. Sisteminizi tamirciye vermeden önce tüm bileşenleri fotoğraf veya video yoluyla kayıt altına alın, herhangi kayıp parça olursa kayıt ile gider istersiniz.

Aynen katılıyorum hocam.
hava şartlarından dolayı çok zor fakat ben alsam kendim denesen bir sıkıntı olurmu ?
Kasayı getirde diğer parçalarada çöküyüm cinsten biri değilse muhtemelen takıp denemek için istemiş olabilir.
öyle parça alacağını falan zannetmiyorum güvendiğim birisi

Hava şartlarından dolayı çok zor fakat ben alsam kendim denesen bir sıkıntı olur mu?

Öyle parça alacağını falan zannetmiyorum güvendiğim birisi.

Kendin denesen de olur ama tamircinin denemesi daha iyi olurdu. Sistemindeki arıza muhtemelen devam edeceği için (ekran kartı sistemindeki bir arıza dolayısıyla yandı ise) tekrar yanabilir. Evde denemeni tavsiye etmem.

Eskiden hem gençler hem de yetişkinlerin bilgiye erişimi daha zor olduğu ve bilgisayar parçaları konusunda yetersiz oldukları için tamircilerin kasadan parça almaları çok daha kolaydı. Artık neredeyse herkes kasasının içindeki parçanın adını, markasını, modelini ve şeklini biliyor. Tamirciler de bunun farkındadır. Kolay kolay bir tamircinin kasa içerisinden parça alacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı