Bilgisayarcılara güvenilir mi?

Yer
Düzce
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayar için batarya ve RAM almıştım ama kasayı açmak için gereken Torx 6 tornavidasını hiçbir yerde bulamadım. Bir bilgisayarcıya gitmeli miyim? Parça çalmalarından ziyade kasaya ve bilgisayara hasar vereceklerinden endişeliyim, çünkü anladıklarını sanmıyorum bu işten.

Basit şeyler için gitmeye gerek yok. Linkteki tornavidayı alın işinizi görür. Tıkandığınız, çözüm bulamadığınız konularda güvenilir bir bilgisayarcı bulup ona gidersiniz. Şahsen ben güvenip gitmezdim. Çoğu işten anlamıyor ve cihaza hor davranabiliyor, ayrıca parça çalma durumlarını yaşayan insanlar da var.

Kimseye güvenilmez bu devirde 10 sene önce üniversite de okurken laptop ekranı kapanmıştı birdenbire laptopu götürdüm bir bilgisayarcıya o hafta da sınavlarım var acelem vardı. Ekranı değiştirdim deyip o günün parasıyla sağlam para almıştı benden. Meğer sadece yanlış Drive yüklediğim için ekran kapanıyormuş. Ekranı falan değiştirmemiş. 2 hafta sonra dükkanı kapattı gitti zaten sonra. Bir daha bulamadım adamı.

Dizüstü bilgisayar için batarya ve RAM almıştım ama kasayı açmak için gereken Torx 6 tornavidasını hiçbir yerde bulamadım. Bir bilgisayarcıya gitmeli miyim? Parça çalmalarından ziyade kasaya ve bilgisayara hasar vereceklerinden endişeliyim, çünkü anladıklarını sanmıyorum bu işten.

Sokak bilgisayarcılarından işini düzgün yapan pek bulunmaz. Çevremde bana gelen müşterilerimin en büyük şikayeti buydu. Mümkünse YouTube videolarını inceleyerek kendiniz yapın. Bilgisayarcıya vereceğiniz parayla tornavida elinizde olur.

Dizüstü bilgisayar için batarya ve RAM almıştım ama kasayı açmak için gereken torx 6 tornavidasını hiçbir yerde bulamadım. Bir bilgisayarcıya gitmeli miyim? Parça çalmalarından ziyade kasaya ve bilgisayara hasar vereceklerinden endişeliyim, çünkü anladıklarını sanmıyorum bu işten.

Eskiden bende bilgisayarciydim şu ana kadar hiçbir şekilde parça falan çalmadım tabii ki de yapanlar var ama çoğu emekçinin hakkinin yendigini düşünüyorum ayrica yapacağınız işlemi evde kendiniz kolayca yapabilirsiniz ayrıyeten masrafa gerek yok.

Eskiden bende bilgisayarciydim şu ana kadar hiçbir şekilde parça falan çalmadım tabii ki de yapanlar var ama çoğu emekçinin hakkinin yendigini düşünüyorum ayrica yapacağınız işlemi evde kendiniz kolayca yapabilirsiniz ayrıyeten masrafa gerek yok.

İşte ben buna hırsızlık diyorum yani parça çalma için.
Net yaptıkları şey hırsızlık.
Penti'um IV bilgisayar vardı ve format atmayı o dönem bilmediğimiz için her ay düzenli olarak formata giderdi bilgisayar.
Bilgisayar formattan geldiği sıra bir kontrol ettiğimde yeni satın aldığımız Kingston 1 GB DDR 2 RAM takılı olmadığını görmüştüm.
Daha sonra ise hakkımı haram etmiştim onlara.

Aynı durumun benzeri abimin ASUS laptopunda olmuştu.
Adamlar orijinal ASUS'un hediye ettiği Windows 7 Home Basic lisans anahtarını söküp laptopu teslim etmişler bize.

Sözde format atıp laptopu abime teslim ettiler.
Onun da o sıralarda üniversite yıllarıydı pek de merakı olduğu konular değildi bu konular.
Sonuç olarak hakkımız yendi ben de doğal olarak bunu yapanlara HARAM ediyorum.

İşte ben buna hırsızlık diyorum yani parça çalma için.
Net yaptıkları şey hırsızlık.
Penti'um IV bilgisayar vardı ve format atmayı o dönem bilmediğimiz için her ay düzenli olarak formata giderdi bilgisayar.
Bilgisayar formattan geldiği sıra bir kontrol ettiğimde yeni satn aldığımız Kingston 1 GB DDR 2 RAM takılı olmadığını görmüştüm.
Daha sonra ise hakkımı haram etmiştim onlara.

Aynı durumun benzeri abimin ASUS laptopunda olmuştu.
Adamlar orijinal ASUS'un hediye ettiği Windows 7 Home Basic lisans anahtarını söküp laptopu teslim etmişler bize.

Üzüldüm dostum kötü esnafa denk gelmişsin böylelerini anlamak zor çalıp daha fazla kazandıklarını zannediyorlar fakat uzun vadede kendi müşterilerini kaybediyorlar ve diger bilgisayarcilarinda adini lekeliyorlar ben mesela artik cok bilgisayarcilar tercih konusu olmadığı için dükkanı kapatmistim insanlar guveni azalinca kendileri çözmeye başladılar.

Üzüldüm dostum kötü esnafa denk gelmişsin böylelerini anlamak zor çalıp daha fazla kazandıklarını zannediyorlar fakat uzun vadede kendi müşterilerini kaybediyorlar ve diger bilgisayarcilarinda adini lekeliyorlar ben mesela artik cok bilgisayarcilar tercih konusu olmadığı için dükkanı kapatmistim insanlar guveni azalinca kendileri çözmeye başladılar.

Abimin laptopundaki laptopu satın alınca cihazla beraber gelen ASUS'un hediye ettiği Windows 7 Home Basic lisans anahtarını adam söktü laptopu daha sonra format attım diye abime teslim etti.
Bunu yapan hangi esnafsa ben hakkımı HARAM ediyorum ona.

Ben tahammül edemiyorum böyle insanlara hayatım boyunca.

Geri
Yukarı