Bilgisayarcılara Güvenirken Bir Kez Daha Düşünün

Türkiye'deki internet kafeciler ve bilgisayarcılar tamamen özürlü olduğu için doğaldır. Amaçları mahalledeki veletleri kandırıp paralarına çökmektir ve benim gibi bilgisayar mühendisliği okuyan birine kodlama öğretmeye çalışırlar. Sövmek istersin ancak yapamazsın, acırsın.

Tabii ki ama evde tek başına arıza tespiti yapmak güç bir iş. Deneme yanılma yoluyla bilmek zor oluyor, rezil ediyor insanı.
Haklısın ama onlar da aynı şekilde deneme yanılma yöntemi yapıyor ve doğru çalışan şeyleri de bozuyorlar :) En garantisi kendin sorunu bulacaksın. Az paralar vermiyoruz çünkü sistemlere. Adamların umrunda olmuyor.

Ne yani güvenelim mi her önümüze gelene? Memleket "uyanık" dolu. Ayrıca başına ve sonuna yazdığım kamu spotu ibaresinden olayı mizaha vurduğumu da tahmin edebilirsin.
Dostum ben sana gözüne perde indir demedim ki. Sadece genelleme yapma dedim. Katılıyorum bir çoğu fırsat kollayıp dolaşıyor lakin sen birinden bir hizmet almadan o elemanın kopuk işler yapıp yapmadığını bilemezsin.

İşini iyi yapanda var kötü de benim çalıştığım yere çok geliyor amatör bilgisayarcılarda yapılmış bilgisayar hepside 2 dk almıyor yapmak. 😀

Bu tamamıyla adama bağlı. Bizim burada Kızılay Caddesi'nde yan yana 2 bilgisayarcı var. Birine gittik AMD BIOS güncellemesi dedik o ne diye sordu, diğerine gittik işlemcileri takarken termal macun olarak Arctic MX-4 sürdü. (Biz istemedik adam onu kullanıyormuş)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı