Bilgisayarcının Laptop RAM'ini Çalması

melgoth

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
KTÜ Well come to FF
Arkadaşlar geçenlerde HP marka laptop bozulmuştu ben de o sıralarda okuduğum için memlekette değildim, annem de pek bilgisayardan anlamadığından her hangi bir bilgisayarcıya götürmüş ilk bilgisayarcı ben yapamam demiş ve geri vermiş bilgisayarı (1 gün durmuş) sonra annem başka bir bilgisayarcıya götürmüş, orada bilgisayar yapılmış ve 120 ₺ masrafı çıkmış neyse parayı ödeyip babam bilgisayarı teslim almış, bende 2 ay sonra geldim bilgisayarı açtım dizi falan izliyordum sonra PC dondu, bende görev yöneticine girdim ve kötü manzarayla karşılaştım normalde 8 GB olan RAM şimdi 4 GB olarak gözüküyordu. Neyse laptopu söktüm baktım ki RAM'in birini çalmışlar. Ben de iki arada bi derede kaldım. Ne yapmalıyım? Sizce hangi bakkal çaldı, gerçekten çok kararsız kaldım. Şimdi ikisine de suç atmak istemiyorum, haklıyken haksız duruma da düşmek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilemem hangi bakkal çaldı. Sen kasayı açıp baktın mı? Belki de RAM yerine tam olarak oturtulmadı.

Ortada bir delil yokken suç duyusunda bulunman vaktini ve cebini boşaltır anca :) Haklı olduğun, delillerle sabit olduğu halde bile senelerce uğraştırılıp açtığın davanın sonunda takipsizlikle karşılaşabiliyorsun bizler gibi.

Tekrar bu işlerden anlamayan kılıkta birisiyle 8GB belleği bulunan bir leptobu bilgisayarcıya ver ancak video ile, verdiğin ana kadar kaydet, delil olsun. Bilgisayarı alırken de aynı şekilde dışarıdan biri çekebilir gizlice, günün sonunda açıp baktığınızda eksik bellek varsa al sana miss gibi delil.

Son düzenleme:
İşin peşini bırakma kararı aldım arkadaşlar, sonuçta dedektifçilik oynamıyorum :D Kim çaldı ise ilerde elbet ya canından yada malından çıkacaktır...

Hepinize çok teşekkürler :)

Çalanın canından veya malından eksildiğini görmedim ben hiç, işin peşini bırakanın cebinden eksiliyor gördüğüm kadarıyla :) En azından bundan sonra dikkat edebilirsin.

Ne tamiri yapmışlar merak ettim? Belki 120 lira para aldığı işlem bozuk olan 4GB'lik RAM'i sistemden çıkartmasıydı. :) Ayrıca bilenler söylesin, 4GB RAM film izlemeye yetmez mi? Hâlâ bozuk olmasın dizüstü?!

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun kasası kırılmıştı onun için götürmüşler, yani RAM'lerde bir arıza yoktu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı