Bilgisayarcıya Anakart Montajı Yaptırılmalı mı?

Terlikadam

Kilopat
Daha fazla  
Ben 2 ay içinde yeni bir anakart alıp anakartımı değiştireceğim ama daha önce hiç bir şekilde sistem toplama vb. deneyimim yok. Bu ilk olacak ben de pek riske girmek istemiyorum açıkçası. Bilgisayarcıya taktırmak istiyorum ama hem parasından korkuyorum hemde özenmeden takmasından korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım? Risk alıp kendim mi takayım yoksa bilgisayarcıya götürüp parayla mı taktırayım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiye etmiyorum. En fazla 6 7 dakikalık bir işlem için gereği yok. Video izleyerek kolayca yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı korku bende vardı bilirim. Bilgisayarcılara güvenme var iyisi de var bakkalı da. Zorunda kalmıştım ben hiç bir tanıdık yoktu. Yaptım gitti. Sıkıntı olmadı, ilk defa yaptığından çok nazik davranıyorsun :D Fakat o kadar kolay zarar görmeyeceklerini anlayabiliyorsun sonradan.

Geçenlerde arkadaşım 6.500 TL gibi bir bütçeyle bilgisayar topladı. Montajını kendi yapmak istemiş ve işlemciyi oturturken anakartı kırmış. O yüzden dikkat edin yine de. Kutudan yeni çıkardığı anakartın onarımı için 300 TL gibi bir para ödedi.

Geçenlerde arkadaşım 6.500 TL gibi bir bütçeyle bilgisayar topladı. Montajını kendi yapmak istemiş ve işlemciyi oturturken anakartı kırmış. O yüzden dikkat edin yine de. Kutudan yeni çıkardığı anakartın onarımı için 300 TL gibi bir para ödedi.
İşte bende bundan korkuyorum sanırım kendim yapacağım neyse bende garantiye alıp 5 dakikalık işi 1 saatte bitiririm herhalde :).

Elin tornavida tutuyorsa yaparsın. 2 vidayı cevirecen alt tarafı. Nereye kadar balık almayı düsünüyorsun birazda balık tutmayı ögren. Sonuçta kimse senin kadar özenli davranmaz ve anakart montajı çok basit. Yavas yavas yapabilirsin. Zorlandıgın bir yer olursa acarsın izlersin videoyu. Technopat videolarını izleyerek topladım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı