Bilgisayarcıya Deneme Sürümü Windows Yükletmek Ne Kadar Tutar?

FreeDOS bir isletim sistemidir. Windows da bir isletim sistemidir. Ifadenizi duzeltelim.

Windows kurmak cok basit. Microsoft'un kendi sitesinden indirdiginiz ISO dosyasini 8 GB veya daha ustu bir USB bellege yazdirmaniz yeterli. Ille de bilgisayarciya yaptiracagim diyorsan 50 liraya isi baglarsin muhtemelen.
Freedos yanında parantez içerisinde işletim sistemi yok yazıyor ama.

Sen de kurabilirsin hocam çok basit aslında bi Flash belleğin var ise bilgisayarcıya götür içine Windows yaz de istersen öyle hem artık format atmayı öğrenirsin hem de para vermezsin sürekli sürekli.
Hem işletim sistemi hem windows yok ama Windows ile işletim sistemi aynı şey değil galiba windowsu kursam isletim sistemi olmadıktan sonra biseye yarar mı ki?
Benden 2 gün önce 100TL aldılar sürücü uygulama falanda yükledi.
İşletim sistemi ve Windows mu yüklettin deneme sürümü?

Sitenin cahilligi.
Olabilir gamegarajdan aldım sistemi.

Yapman gerekenleri sıralıyorum.

1. Win10 veya 11 lisans alıyorsun (10-20 tl civarı)
2. Şu linkten Windows sitesinden "aracı şimdi indirin" kısmından Windows kurma için usb hazırlıyorsun ve bir usb'ye kuruyorsun. (usb içi boş olmalı, zira sıfırlanacak)
3. PC'yi bios ile başlatıp usb'den başlatıyorsun, sonrasında karşına Windows kurulum sayfası geliyor. Sayfada lisans kodunu giriyorsun.

Oldu bitti. Maliyet yalnızca 10-20 tl. Güvenilir lisans bulamazsan bana yazabilirsin.
Lisans almasam olmuyor değil bide sadece bunu yapmam yeterli mi işletim sistemi ile Windows aynı şey mi?

Hem işletim sistemi hem windows yok ama Windows ile işletim sistemi aynı şey değil galiba windowsu kursam isletim sistemi olmadıktan sonra biseye yarar mı ki?
Hocam senin bu basit teknik bilgileri hep öğrenmen lazım, Windows zaten işletim sistemi. Windows kurarsan işletim sistemi de kurmuş oluyorsun yani.

DOS basit bir işletim sistemidir, FreeDOS ise Microsoftun geliştirdiği MS-DOS un güncellemeler durduktan sonraki ruhani devamıdır.

DOS basit bir işletim sistemidir, FreeDOS ise Microsoftun geliştirdiği MS-DOS un güncellemeler durduktan sonraki ruhani devamıdır.
Aldığım hazır kasada bios ekranından çıkamıyorum sürekli bios ekranına atıyor sabahtan beri uğraşıyorum sonra aldığım siteden baktım freedos olan kısmı seçmişim yanında parantez içinde (işletim sistemi yok) yazıyor.

:) Biraz şakacı bir arkadaş olduğunuzu düşünmeden geçemiyorum şuan.

Hesap makinası kullanmayı bilmek kadar yukarda arkadaşların verdiği yönlendirmeler kolay. O yüzden acilen bir USB temin edin. Sanırım yan komşunuzdan ödünç alıp hatta onun bilgisayarında yönlendirmelere uyarak windows yükleme usb'nizi hazırlayın. Kurun sonra tekrar gelin geri kalan işler için tavsiyeler alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı