Bilgisayarcıya Deneme Sürümü Windows Yükletmek Ne Kadar Tutar?

Aldığım hazır kasada bios ekranından çıkamıyorum sürekli bios ekranına atıyor sabahtan beri uğraşıyorum sonra aldığım siteden baktım freedos olan kısmı seçmişim yanında parantez içinde (işletim sistemi yok) yazıyor.
Belli ki kendin yapmaya yanaşmıyorsun, bu da bi seçim tabii. Ortalama 50 lira gibi bir fiyata windows kurdurtabilirsin. Yaptırmadan önce yetkili kişilere fiyatı sorman daha iyi olur. Belki 100 belki daha fazla fiyat çekebilirler. Onu vermek yerine kendim atarım diyorsan bir sürü kaynak var, technopat youtube kanalında bununla alakalı bir video izleyerek rahatça yapabilirsin.

:) Biraz şakacı bir arkadaş olduğunuzu düşünmeden geçemiyorum şuan.

Hesap makinası kullanmayı bilmek kadar yukarda arkadaşların verdiği yönlendirmeler kolay. O yüzden acilen bir USB temin edin. Sanırım yan komşunuzdan ödünç alıp hatta onun bilgisayarında yönlendirmelere uyarak windows yükleme usb'nizi hazırlayın. Kurun sonra tekrar gelin geri kalan işler için tavsiyeler alın.
Adam 9 senede 152 mesaj atmış. Allah'ım bu ender görülen anı bana yaşattığın için şükürler olsun.

Yeni hazır sistem aldım. FreeDOS işaretledim yani işletim sistemi yok. Bilgisayarcıya işletim sistemi ve Windows yükletsem ne kadara patlar sizce? Deneme sürümü attırmayı düşünüyorum.

Hocam en iyisi kendin kur. Çok daha iyi olur senin için. Hem öğrenirsin. Hemde paran cebinde kalır. İyi Sosyaller.

Para verme. USB belleğin varsa, başka bir bilgisayardan indirip, Rufus ile belleğine kurup kendin yükleme yapabilirsin.
:) Biraz şakacı bir arkadaş olduğunuzu düşünmeden geçemiyorum şuan.

Hesap makinası kullanmayı bilmek kadar yukarda arkadaşların verdiği yönlendirmeler kolay. O yüzden acilen bir USB temin edin. Sanırım yan komşunuzdan ödünç alıp hatta onun bilgisayarında yönlendirmelere uyarak windows yükleme usb'nizi hazırlayın. Kurun sonra tekrar gelin geri kalan işler için tavsiyeler alın.
USB var fakat daha önce hiç yapmadım yarın yapmaya çalışırım.

Belli ki kendin yapmaya yanaşmıyorsun, bu da bi seçim tabii. Ortalama 50 lira gibi bir fiyata windows kurdurtabilirsin. Yaptırmadan önce yetkili kişilere fiyatı sorman daha iyi olur. Belki 100 belki daha fazla fiyat çekebilirler. Onu vermek yerine kendim atarım diyorsan bir sürü kaynak var, technopat youtube kanalında bununla alakalı bir video izleyerek rahatça yapabilirsin.
Windows 10 ios var onu indirip boş USB ye atıyorum sonra biosdan girip USB yi bulup devam diyorum bu kadar sanırım.

Yanlış bilgi
FreeDOS bir isletim sistemidir.
Bu bilgi yalan/yanlış ifadeler içermektedir. FreeDOS bir işletim siteminin yüklü olmadığı bilgisayar cihazına denilmektedir. Bazı cihazlar FreeDOS olarak değil Ubuntu vb. gibi işletim sistemleri ile gönderilir ama bu durum her cihaz için aynı değildir.

Ekran görüntüsü 2023-02-24 030200.png

Edit: Bu bilgiden yoksun arkadaşlar olacaktır. Bunlar FreeDOS'un kendisine bakmaktadırlar. Bu bilgisayarları tanımlamak için kullanıldığı zaman bir bilgisayarın içinde Windows/Mac OS/Pardus vb. gibi görsel arayüze sahip olmayan tamamen BIOS tan ibaret bir bilgisayar olduğu anlamını taşır. Tam aksini söyleyen arkadaşlara bakmana gerek yok internete bu bilgiyi yazdığınız zamanda doğrulamış olacaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi kurmak sanıldığı kadar zor değil, şu videoyu izleyerek bedava yapabilirsiniz, lisans alırsanız ona para vermiş olursunuz o da ortalama 30TL civarı bir şey zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu bilgi yalan/yanlış ifadeler içermektedir. FreeDOS bir işletim siteminin yüklü olmadığı bilgisayar cihazına denilmektedir. Bazı cihazlar FreeDOS olarak değil Ubuntu vb. gibi işletim sistemleri ile gönderilir ama bu durum her cihaz için aynı değildir.
İşletim sistemi olmadığı için sabahtan beri bios ekranına durup atıyor en sonunda aklıma geldi freedos olduğu kasanın sabahtan beri çıldırdım.

İşletim sistemi kurmak sanıldığı kadar zor değil, şu videoyu izleyerek bedava yapabilirsiniz, lisans alırsanız ona para vermiş olursunuz o da ortalama 30TL civarı bir şey zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu izledim kolaya benziyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı