Çözüldü Bilgisayarda ağır işlerde ani kapanma oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

meta0

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Son bir yıldır falan sistemimde çektiğim bir sorun var, bu sorunu size şöyle anlatayım. After Effects'te "rotobrush" gibi biraz ağır işlemler uyguladığımda bilgisayar aniden kapanıyor, bu kapanma mavi ekran vs. değil. Direkt olarak gücü kesiyor. Aynı şeyi oyun oynarken de yaşıyoruz, kardeşim Roblox gibi basit bir oyunda bile bilgisayarın kapandığını söylüyor. Ben de Fortnite, GTA 5 (singleplayerda sorun yok, Rage MP üzerinde GTA World Türkiye sunucusunda oynuyorum. Sunucuda yine oynayabiliyorum fakat iç mekanlara, kalabalık yerlere girdiğimde bilgisayar yine kapanıyor) gibi oyunlarda takılıyorum ve bu oyunlarda da aynı şekilde bilgisayar kendini aniden kapatıyor.

Anakartın dandik bir marka olmasından ötürü sorunun orada olduğunu ve kısa devre yaptığını düşündüm ve değiştirdim fakat sorun anakartta değilmiş, şu an Gigabyte A520M H modelini kullanıyorum ve aynı sorunu yaşıyorum. Bu sorunun kaynağı nedir? PSU'dan olduğunu düşünmeye başladım ve birkaç kişiye danıştığımda da düzgün bir PSU'ya geçip denememi söylediler. Aşağıya sistemimi bırakıyorum, umarım yardımcı olursunuz 🙏🙏

Sistemim:
Anakart: Gigabyte A520 M H
RAM: 8x2 GB, 3000mhz
Ekran kartı: Biostar RX570 8GB
İşlemci: Ryzen 5 3400G
PSU: Aerocool 450w

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı