Bilgisayarda Anlık Donmalar, Açılmama Sorunları

Jvcx39

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, masaüstü bilgisayarıma yaklaşık 2 ay önce ayağım çarpıp çok büyük olmayan bir darbe almıştı ön kısmından. Ta ki o zamana kadar hiçbir sorun yoktu fakat o olaydan sonra bilgisayardan (özellikle oyun oynama esnasında), kasadan tık diye bir ses gelip 1-1.5 dakikalık donmalar oluyordu. Daha sonra servise götürdüğümde harddiskte sorun olduğu belirlendi, yenisi aldıktan sonra sorun az da olsa ortadan kalktı. Şimdilerde ise tekrar başladı, bilgisayar bazen açılmıyor açılsa da oyuna girerken, bilgisayar hiçbir tepki, belirti vermeden anında kapanıyor ve bazen kasadan çok fazla ses geliyor, internette araştırdım RAM'lerden, güç kaynağından veya işlemcide biten termal macundan kaynaklanıyor olabilir yazıyor, bunların haricinde bir çözüm var mıdır? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci fanını kontrol ettiniz mi? Belki tam çalışmıyordur ve yeterli soğutma olmadığından bilgisayar kendini otomatikman kapatıyordur. Ayrıca oyun içerisinde sıcaklık değerlerini de paylaşırsanız daha iyi olur.

İşlemci fanı çalışırken gözle görünür bir sorun yok gibi duruyor ve termal macun oldukça azalmış onun bir etkisi olabilir mi ? Oyuna giremediğim için sıcaklık değerlerini elde edemiyorum.

İşlemci fanı çalışırken gözle görünür bir sorun yok gibi duruyor ve termal macun oldukça azalmış onun bir etkisi olabilir mi ? Oyuna giremediğim için sıcaklık değerlerini elde edemiyorum.
Prime95 diye bir program var, bu program ile de oyuna girmeden işlemciyi test ederek sıcaklığı kontrol edebilirsiniz. Eğer sorun ısıdan kaynaklanıyorsa program çalışmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra zaten kendini belli eder.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı