Bilgisayarda anlık donmalar

SIOBHAN

Kilopat
RAM
Corsair 2x8Gb 16 Gb 3000Mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 Evo
Ekran kartı
Asus Rog STRIX 1660Ti OC
Anakart
MSI B450 Tomahawk Max
İşlemci
Ryzen 5 2600
Tarayıcıdayken video izlerken (son 2 günde 3 kere oldu bu arada) donmaya başlıyor seste bir sıkıntı olmuyor ama anlık donuyor reset atıyorum bu olunca. Mesela masaüstüne sağ tık yenile yapıyorum yenile ekranda kalıyor sorun ne olabilir?

ESET kullanıyorum tarattım bir şey çıkmadı.
Ekran kartını sildim DDU ile tekrar yükledim bugün tekrar oldu yani her saniye olmuyor ama hiç olmasın istiyorum.

Son düzenleme:
CPU sıcaklığını kontrol eder misin?

Yakın zamanda CPU fanını söküp taktıysan tam oturmamış olabilir. Bende de aynı durum vardı CPU o kadar çok ısınmıştı ki artık sucuk pişirecektim neredeyse sonradan fark ettim CPU fanı tam oturmamış.

CPU sıcaklığını kontrol eder misin?

Yakın zamanda CPU fanını söküp taktıysan tam oturmamış olabilir. Bende de aynı durum vardı CPU o kadar çok ısınmıştı ki artık sucuk pişirecektim neredeyse sonradan fark ettim CPU fanı tam oturmamış.
Yakın zamanda söktüm taktım evet ama sıcaklık şuan tarayıcıda 6-7 sekme açıkken 55 derece ve oyunda oynuyordum bir şey olmuyordu.

Yakın zamanda söktüm taktım evet ama sıcaklık şu an tarayıcıda 6-7 sekme açıkken 55 derece ve oyunda oynuyordum bir şey olmuyordu.

Hangi uygulama ile kontrol ediyorsun sıcaklığı?

AIDA 64 Extreme.

Bana hep karışık gelmiştir o. Sana tavsiyem Core Temp indirip bir bak bakalım sonucu da buraya at bir şeyler bulabilir miyiz bakalım.

1662122580001.png

Bak mesela bunlar benim CPU değerlerim standart yük altında vs diye.

Ha MSI Afterburner'da aynı ise değerler işler değişir ya. Termal macun var mı işlemci de?

Eki Görüntüle 1504520

Bak mesela bunlar benim CPU değerlerim standart yük altında vs diye.

Ha MSI Afterburner'da aynı ise değerler işler değişir ya. Termal macun var mı işlemci de?
Sıcaklıklar yük altında 92-93 oluyordu o yüzden termal macun sürdüm ve tozu temizledim fandaki sıcaklıklar düştü ama tam takamamış olabilirim birini tamamen sıktıktan sonra diğeri girmiyordu çünkü fanın vidaları.

Sıcaklıklar yük altında 92-93 oluyordu o yüzden termal macun sürdüm ve tozu temizledim fandaki sıcaklıklar düştü ama tam takamamış olabilirim birini tamamen sıktıktan sonra diğeri girmiyordu çünkü fanın vidaları.

Kanka o zaman düzgün takmayı dene çok ciddi sıkıntılar oluşturabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı