Bilgisayarda Anti-Virüs'e gerek var mı?

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese selam! Bilgisayarım 4 GB RAM'e sahip ve Kaspersky'ı lisanslı bir şekilde kullanıyorum fakat ara sıra takılmalara, donmalara ve hatta oynadığım birkaç oyunda bile takılmalara sebep oluyor. Sizce kalıntısız bir şekilde silmeli miyim? Cevaplarınızı bekliyorum. İyi sosyaller.

Herkese selam! Bilgisayarım 4 GB RAM'e sahip ve Kaspersky'ı lisanslı bir şekilde kullanıyorum fakat ara sıra takılmalara, donmalara ve hatta oynadığım birkaç oyunda bile takılmalara sebep oluyor. Sizce kalıntısız bir şekilde silmeli miyim? Cevaplarınızı bekliyorum. İyi sosyaller.
Bilgisayar kullanmayı bilen insanın anti-virüs e ihtiyacı yoktur.

Defender yeterli boşuna program yükleyip PC'yi yorma.

En iyi antivirüs her zaman dikkatli olmanızdır ama yabancı dosya indirirken VirusTotal kullanabilirsiniz onun dışında gerek yok bende kullanmıyorum şahsen.

Bilgisayar kullanmayı bilen insanın anti-virüs e ihtiyacı yoktur.
Zararlı yazılımla karşılaşmanız için illa ki kullanıcı eylemi olmasına gerek yok.

Soruya gelecek olursak, ihtiyacınıza göre var. Yeri gelir AV uygulamaları saldırı yüzeyini genişletebilir ve korumadan ziyade açıklarından faydalanılabilecek riskli uygulamalara dönüşür, yeri gelir yaygın zararlıları engellemede bir numaralı dayanağınız olur. Hedef alınmış birisi değilseniz kullanın, yaygın zararlılara karşı bir güvenliğiniz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı