Bilgisayarda batarya sağlığı bir anda çok düştü

• Konuyu başlatan uuua
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 2B

uuua

Decapat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
KINGSTON OM8PCP3512F-AA (SSD)
Ekran kartı
NVIDIA GeForce MX330
İşlemci
i5-1035G1 CPU 1.00GHz 1.19 GHz
Daha 1 hafta önce batarya sağlığına baktım. Tasarlanan kapasite 41771 kalan şarj kapasitesi ise 41725'di. Şimdi baktım kalan şarj kapasitesi 25988'e düşmüş neden böyle olmuş?

Daha 1 hafta önce batarya sağlığına baktım. Tasarlanan kapasite 41771 kalan şarj kapasitesi ise 41725'di. Şimdi baktım kalan şarj kapasitesi 25988'e düşmüş neden böyle olmuş?

18650 lion piller farklı davranışlar gösterebilir bunlardan biride bms kartının yanlış şarjı kaynaklı kapasite düşüşüdür ya fazla şarj etmiş ya da çok güç çekmiş bms kartı hasar almış ya da koruma devresi yanmış olabilir ya da pilleri çok zorlayacak oyunlar oynamış olabilirsiniz.
ya da 7/24 şarjda tuturak pillerin saklama voltajı olan 3.7 yerine hep 4.20 de kalmış olabilir bu sebeple kapasite düşmüştür.

18650 lion piller farklı davranışlar gösterebilir bunlardan biride bms kartının yanlış şarjı kaynaklı kapasite düşüşüdür ya fazla şarj etmiş ya da çok güç çekmiş bms kartı hasar almış ya da koruma devresi yanmış olabilir ya da pilleri çok zorlayacak oyunlar oynamış olabilirsiniz.
ya da 7/24 şarjda tuturak pillerin saklama voltajı olan 3.7 yerine hep 4.20 de kalmış olabilir bu sebeple kapasite düşmüştür.
Outlast,Valorant dışında oynadığım oyun yok
7/24 sarjda bırakmıyorum
Eğer batarya bozulduysa bilgisayara bir şey yapar mı?

Outlast, Valorant dışında oynadığım oyun yok.

7/24 şarjda bırakmıyorum.

Bms hasar görmüş ya da piller ömrünü tamamlamaya başlamış.
ya da.

Outlast, Valorant dışında oynadığım oyun yok.

7/24 şarjda bırakmıyorum.

Eğer batarya bozulduysa bilgisayara bir şey yapar mı?

Tak çıkar batarya mı yoksa içinde sabitmi.

bilmiyorum daha garantisi duruyor diye hiç sökmedim kapağını
yani dışında şu tarz bişeymi
550px-nowatermark-Revive-a-Dead-Laptop-Battery-Step-3-Version-5.jpg

Geri
Yukarı