Bilgisayarda bilinmeyen bir dosya ortaya çıktı

Dosyayı sildim.

Yapacak bir şey yok. Dosyaları incelersiniz diye demiştim ama kurtarmaya uğraşmayın. Görev Yöneticisi'nden başlangıca bakın ve Kaspersky Free yükleyip tarama yapın. Muhtemelen RAT tarzı bir şey yediniz. Stealer değildir çünkü niye stealer masaüstüne kimlikön_files diye dosya oluştursun yani.

Görev yöneticisini kontrol eder misiniz? Birde program files dosyalarını incele.
Görev yöneticisinde görünürde yabancı bir şey yok.

Yapacak bir şey yok. Dosyaları incelersiniz diye demiştim ama kurtarmaya uğraşmayın. Görev Yöneticisi'nden başlangıca bakın ve Kaspersky Free yükleyip tarama yapın. Muhtemelen RAT tarzı bir şey yediniz. Stealer değildir çünkü niye stealer masaüstüne kimlikön_files diye dosya oluştursun yani.
1712605884581.png
Cmdden tarama yaptım böyle dedi.

Hocam programları, görev yöneticisindeki çalışan ve başlangıç uygulamalarını, program filesı kontrol edin.

Hocam aşırı şüpheli duruyor. Özellikle dosya uzantılarının türkçe olması. Kaspersky Free yükleyip tarama yapın o dosyaları da silmeyin incelersiniz.
Hızlı tarama yaptım bir şey çıkmadı.

Hocam programları, görev yöneticisindeki çalışan ve başlangıç uygulamalarını, program filesı kontrol edin.
Cmd'den sfc /scannow yazdım ancak bir şey çıkmadı. Başka bir türlü mü kontrol etmem gerekiyor program filesları?

Hızlı tarama yaptım bir şey çıkmadı.

CMD'den SFC /scannow yazdım ancak bir şey çıkmadı. Başka bir türlü mü kontrol etmem gerekiyor program filesları?

Eğer program filesta gözünüze yabancı bir dosya gördüyseniz adını internete yazın. Tehlikeliyse kayıt defterine gidin ve o dosyanın adresini aratın.

Kayıt defteri düzenleyicisini açtığınızda Control + F yapın ve o dosya ismini aratın.

Ardından o kayıtı silin.

Şöyle uyarayım yanlış kayıtı silerseniz bazı ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Geri
Yukarı