Bilgisayarda bilinmeyen bir dosya ortaya çıktı

Hocam Malwarebytes deneyin.
Malwarebytes'tan bir şey çıkmadı. Ancak hala dosyanın görünüşündeki emojiden korkuyorum :(

Eğer program filesta gözünüze yabancı bir dosya gördüyseniz adını internete yazın. Tehlikeliyse kayıt defterine gidin ve o dosyanın adresini aratın.

Kayıt defteri düzenleyicisini açtığınızda Control + F yapın ve o dosya ismini aratın.

Ardından o kayıtı silin.

Şöyle uyarayım yanlış kayıtı silerseniz bazı ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Bir şey çıkmadı.

Son düzenleme:
Malwarebytes'tan bir şey çıkmadı. Ancak hala dosyanın görünüşündeki emojiden korkuyorum :(

Bir şey çıkmadı.
2 Program files'a da baktınız dimi? Bir de belgelere bakın.

Size yardımcı olmak için microsoft foruma baktım. O dosyayı silip chrome'u yeniden yükleseniz daha iyi olur.

Ondan sonra bilgisayarı sıfırlayabilirsiniz, verilerinizin gitmemesi için dosyaları saklayarak sıfırlama seçeneği mevcut fakat sıfırlayarak virüsün (eğer virüsse) kırıntıları kalabilir. Fakat ben kalacağını zannetmem. Amatör bir virüs olduğunu düşünüyorum.

Şakasız klasör korkutucu duruyor.

1712614467872.png
1712614510117.png

Bu genelde bir siteyi indir yaptığınızda gelir, CTRL+S

Fakat bu klasörün resimli olması biraz ürkütücü :)

Son düzenleme:
Dosyalarınız .enc olmuş. Fidye virüsü bulaşmış gibi duruyor. Bitdefender Total Security ve Malwarebytes yükleyip tam tarama yapın. Hızlı tarama yapmayın.

Dosyalarınız .enc olmuş. Fidye virüsü bulaşmış gibi duruyor. Bitdefender Total Security ve Malwarebytes yükleyip tam tarama yapın. Hızlı tarama yapmayın.
Kaspersky'dan tam tarama yaptım. Bir şey çıkmadı.

Şakasız klasör korkutucu duruyor.

Eki Görüntüle 2163296Eki Görüntüle 2163298
Bu genelde bir siteyi indir yaptığınızda gelir, CTRL+S

Fakat bu klasörün resimli olması biraz ürkütücü :)
Evet bir siteye yüklemiştim fotoğrafı, ama bu emojiler falan bir garip.

Hızlı tarama yaptım dediniz. Veritabanlarını güncelleyip tam tarama yapar mısınız?

Hocam Kaspersky Rescue Disk ile tarama yapın. Başka bir bilgisayarda .iso dosyasını indirip flasha yazdırın. Sonra bilgisayarınıza kapalı iken belleği takın, boot menu tuşuna devamlı basarken bilgisayarı başlatın. Açılan ekrandan flash belleği seçin. Açılan ekrandan bilgisayarı tarayın.

Geri
Yukarı