Bilgisayarda BIOS açılmıyor

TRPoWer

Hectopat
Daha fazla  
Önceden boot menuye girip format atabiliyordum fakat boot menuye girmek için F11'e bastıktan sonra PC siyah ekranda kalıyor. Aynısı BIOS içinde geçerli. Bu arada önceden PC açılırken TUF Gaming yazıyordu şu an yazmıyor.

Önceden boot menuye girip format atabiliyordum fakat boot menuye girmek için F11'e bastıktan sonra PC siyah ekranda kalıyor. Aynısı BIOS içinde geçerli. Bu arada önceden PC açılırken TUF Gaming yazıyordu şu an yazmıyor.

Flash bellek'ği çıkarıp tekrar F11'e basın bakalım boot menüsü açılacak mı kontrol et.

Del tuşuna basarak girmeyi dener misin? Ayrıca Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartına bak.

Del tuşuna basarak girmeyi dener misin? Ayrıca Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartına bak.
Del ile girmeyi denedim.

Windows başlat menüsü > kapatma seçeneği > Shift'e basılı tutarak yeniden başlat deyin > sorun gider > gelişmiş seçenekler > UEFI seçin.
Hemen deniyorum.

Windows başlat menüsü > kapatma seçeneği > Shift'e basılı tutarak yeniden başlat deyin > sorun gider > gelişmiş seçenekler > UEFI seçin.
Hocam yaklaşık 2dk boyunca basılı tuttum ama siyah ekranda kaldım.

Son düzenleme:

Burayı bi dener misiniz? Sorun gider ekranına girip buradan UEFI bulabilirseniz girebilir. Ancak UEFI yoksa Windows 10' u UEFI olarak kurmadıkça bu yöntem ile BIOS' a giremezsiniz.

Geri
Yukarı