i3-370M bilgisayarda BIOS ekranı açılmıyor

Osman Sher

Nanopat
Yer
Baku
Daha fazla  
Bundan birkaç ay önce BIOS'tan Fast bootu açtım ancak BIOS ekranına girmem için gelen yerde artık F2 tuşuna basın yazmıyordu. Araştırdım ama bir şey bulamadım. Sonra ayarlardan Fast boot seçeniğini kapat dediler kapattım. Ancak şimdi komple bilgisayar markasını yazar ya açıldığında altında da BIOS'a girmek için gereken düğme şimdi ikisi birden gitti. Ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız sevinirim?
(Bilgisayara reset de atmışdım komple Windows'u kendinden yeniden yazdır diye)
Bilgisayar modeli: Toshiba Satellite l655.
Işlemci: Intel Core i3-370M
RAM: 8 GB.
SSD: 240GB.

Yardım eden olmayacak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bir laptop vardı o dada BIOS'u biraz kurcaladıktan sonra o yazı siliniyordu. O yazının silinmesi veya silinmemesi senin BIOS'a gire bilmene engel olmayacaktır. Yani orada o yazının olduğunu var say ve BIOS'a hangi tuşa basıp giriyorsan o şekilde gir.

Benim bir laptop vardı o dada BIOS'u biraz kurcaladıktan sonra o yazı siliniyordu. O yazının silinmesi veya silinmemesi senin BIOS'a gire bilmene engel olmayacaktır. Yani orada o yazının olduğunu var say ve BIOS'a hangi tuşa basıp giriyorsan o şekilde gir.

O şekilde yapıldığında işletim sistemini seç diye menü geliyor BIOS çıkmıyor malesef.

Yukarıda çok aydın bir şekilde anlatmamışım şimdi bilgisayarım da baktım geldim. Çok çok özr dilerim. Açılan ekranda sorun giderme ve daha sonra gelişmiş seçenekler sekmesinden UEFI Firmware ayarlarına girilir. Ve bundan sonra BIOS'a gire bileceksin.

Son düzenleme:
Yukarıda çok aydın bir şekilde anlatmamışım şimdi bilgisayarım da baktım geldim. Çok çok özr dilerim. Açılan ekranda sorun giderme ve daha sonra gelişmiş seçenekler sekmesinden UEFI Firmware ayarlarına girilir. Ve bundan sonra BIOS'a gire bileceksin.

Hocam yanlış anlamada zahmet oluyor sanada ama bende 6 tane ayar gözüküyor UEFI firmaware die bir ayar çıkmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı