Bilgisayarda bir eylem yaptığımda bazen donuyor

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi, mesela Zoom kullanırken bi' alta alıyorum. Bilgisayar birkaç saniyeliğinde donuyor ve yaptığım işlemler donduktan sonra gerçekleşiyor. Bunun nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç GB RAM'iniz var bir de HDD mi SSD mi kullanıyorsunuz.
Sistem özelliklerim imzamda yazıyor ama yinede söyleyeyim; 16 GB RAM'im var, SSD kullanıyorum.
Bir ekleme daha yapayım Google'da bir sekmeyi kapattığımda da Google yanıt vermiyor daha sonrasında kapanıyor.

Son düzenleme:
Sistem özelliklerim imzamda yazıyor ama yine de söyleyeyim; 16 GB RAM'im var, SSD kullanıyorum.
Bir ekleme daha yapayım Google'da bir sekmeyi kapattığımda da Google yanıt vermiyor daha sonrasında kapanıyor.

Öncelikle CCleaner yükleyip gereksiz dosyaları silip deneyebilirsiniz driverlarınızı güncelleyebilirsiniz bunlar olmazsa büyük ihtimal sorun GPU veya genel olarak VGA kartında veya sabit diskinde kararsızlık veya arıza olabilir onları test edebilirsin. Bir de uzun zamandır temizlemediysen temizleyip macun sürmeni öneririm.

Arkadaşın dediği gibi Ccleaner kullanıp Kayıt Defteri sorunlarını temizleyin. Donanımsal bir hata olduğunu düşünmüyorum, belki işlemci olabilir ama kayıt defterleri ve çalışan hizmetlere bakmanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı