Bilgisayarda çizim yapmak için program tavsiyesi

Bedava programlar yok mu?
Dostum çizim için ıllustrator veya corel öneririm, bu programlar vektör tabandır bi kaç video izleyerek ufaktan bişeyler çizmeye başlarsın. (Bana göre corel daha kolay)

Photoshop bitmap tabanlı bir programdır. Hazır olan bişeylerin üzerinde oynama yapacaksan Photoshop kurabilirsin. (Sıfırdan bişeyleri bu programda da çizebilirsin fakat gereksiz uğraşırsın)

Saydığım programların internetten ücretsiz cracklerini bulabilirsin.

Tavsiyem; hem Illustrator'ı hem de Photoshop'u kur. Aralarındaki köprüyü ve farkları anlayacaksın.

Kimse söylememiş ama Photoshop'un babası (Adobe bazı kodlarını kendisinden çalar/devşirir), tamamen açık kaynak kodlu bir yazılım var;
GIMP
İnternetten biraz baktım da videolarına falan. Fırça hassassiyeti falan kötü sanırım. Krita'yı indirdim, deneyeceğim. Ona da belki bir ara bakarım ama.

Dostum çizim için ıllustrator veya corel öneririm, bu programlar vektör tabandır bi kaç video izleyerek ufaktan bişeyler çizmeye başlarsın. (Bana göre corel daha kolay)

Photoshop bitmap tabanlı bir programdır. Hazır olan bişeylerin üzerinde oynama yapacaksan Photoshop kurabilirsin. (Sıfırdan bişeyleri bu programda da çizebilirsin fakat gereksiz uğraşırsın)

Saydığım programların internetten ücretsiz cracklerini bulabilirsin.

Tavsiyem; hem Illustrator'ı hem de Photoshop'u kur. Aralarındaki köprüyü ve farkları anlayacaksın.
Korsan kullanmak istemiyorum.

Araştırmadan, bilmediğiniz konularda insanları yönlendirmekten ne zaman vazgeçeceksiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlanın başlığında ucuz olanlar diye ibare kullanmışsınız bende grafiker olarak ilk başladığım programla birlikte kendimi programın güncellemeleriyle geliştirdim. Ücretsiz programlar gelip geçici olabilir. Kemikleşmiş programlar size bir şeyler katar. Crack olarak sizi teşvik edecek değilim ama sizde zahmet araştırırsanız yararınıza olur. Sonra ceza yiyorum.

Bu arada ucuz demişsiniz de eğer bu işi yapacaksanız bunla başlayım sonra şuna geçerim olmaz. Zaten bu işlerde önemli olan o programı kullanmayı öğrenebilmektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı