Bilgisayarda çok oyun oynamak bilgisayarı bozar mı?

Yahu adam bilgisayarıma bir şey olur mu diye sormuş bana bir şey olur mu diye değil. Millet ne meraklı konu harici yorum yapmaya yahu. 2500 liralık bilgisayara 3500 lira bilgisayar önerenler mi dersin saçma sapan işler. Her konuda oluyor mutlaka. Adamın aklı var ve biliyor farkında zaten. Zamanında yıllarca yemek+uyku hariç tamamen bilgisayar başındaydım. 17-18 saat felan ediyor sanırım. 2 öğün 2 saat diye hesapladım. Uyku 5 kalkış 8-9 olması lazım. Ak alemlere dostum bilgisayar güzeldir rahatlatır. Etkilerinden kurtulmak çok kolaydır. Bak mesela şuan 1 saat bile Xbox One S konsoluma katlanamıyorum, başım ağrıdan çatlıyor. Nerede o eski ben?

Peki oyun yüklemek bozar mı? Geçen bir bilgisayarcıdan duymuştum ama "zaten bilgisayar bunun gibi işler için üretilmiyor mu?" Deyip bir şüpheye düşmüştüm.

Oyunu orijinal olarak yüklemezseniz yazılımsal olarak çok nadir de olsa belki virüs girebilir ama donanımsal anlamda bir şey olmaz.
Mahalle bilgisayarcilarina itibar etmeyin.

Peki oyun yüklemek bozar mı? Geçen bir bilgisayarcıdan duymuştum ama "Zaten bilgisayar bunun gibi işler için üretilmiyor mu?" deyip bi şüpheye düşmüştüm.
Orjinal oyunlarda virüs vb. zararlı yazılımlar olmadığı için bozmaz fakat full korsan takılıyorsanız yazılımsal olarak çok zarar verebilir.

Oyunu orijinal olarak yüklemezseniz yazılımsal olarak çok nadir de olsa belki virüs girebilir ama donanımsal anlamda bir şey olmaz.
Mahalle bilgisayarcilarina itibar etmeyin.
Orjinal oyunlarda virüs vb. zararlı yazılımlar olmadığı için bozmaz fakat full korsan takılıyorsanız yazılımsal olarak çok zarar verebilir.
Ben genelde Steam, Epic Games vs. kullanıyorum. ama bilgisayarcı ile son konuştuğumda "Bu bilgisayar seni daha çok idare eder ama oyun indirme. İndirirsen bozulur." gibi şeyler söyledi. İnanmadım pek ama yine de bi sorayım dedim. Teşekkürler.

Ben genelde Steam, Epic Games vs. kullanıyorum. Ama bilgisayarcı ile son konuştuğumda "bu bilgisayar seni daha çok idare eder ama oyun indirme. İndirirsen bozulur." Gibi şeyler söyledi. İnanmadım pek ama yine de bir sorayım dedim. Teşekkürler.

Aynı soruyu başka bir konuda sormuştunuz sanırım. Korsan indirirseniz yazılımsal olarak bozulabilir. Steam ve Epic Games tarafından oyun indirirsen bilgisayar neden bozulsun ki? Mahalle bilgisayarcılarına itibar etmeyin.

Ek olarak dosya indiriyorken virüs girmesinden şüpheleniyorsanız Kaspersky Free Security veya Internet Security kullanın.

Aynı soruyu başka bir konuda sormuştunuz sanırım. Korsan indirirseniz yazılımsal olarak bozulabilir. Steam ve Epic Games tarafından oyun indirirsen bilgisayar neden bozulsun ki? Mahalle bilgisayarcılarına itibar etmeyin.
Boş konuşmuş.
Bu soruyu ilk defa bu konuda sordum. Zaten korsan oyunun sonuçlarını oldukça iyi biliyorum. Mahalle bilgisayarcısı olsaydı pek umursamazdım ama bu gittiğim bilgisayarcı bilinen bi yerde çalışıyor. O beni biraz şüpheye düşürmüştü ama sizin sayenizde aklımda soru işareti kalmadı teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı