Çözüldü Bilgisayarda DualSense kullanmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dunkel.heit

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İlk başlarda Xbox 9. nesil kol düşünüyordum ama bunca zamandır DualShock kullandığım için, tasarımına alışık olduğum için DualSense almaya karar verdim. Duyduğum kadarıyla Steam'den alınan oyunlarda kablolu kullanırken adaptive triggers destekliyormuş. Resmi olmayan bir yazılım ile de Game Pass, Steam, Origin vb. platformlarda kablosuz olarak adaptive Triggers'i aktifleştirebiliyormuşuz. Bu söylemler doğru mu? Bir de sormak istediğim adaptive Triggers'in çalışma mantığı nasıl? DS'nin içinde bulunan yazılım sayesinde tuş sertleşip yumuşak mı oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her oyunda işe yarıyor mu? Şu an Sekiro oynuyorum.
DSX üzerinden yapacağınız trigger ayarları oyuna girmeseniz bile işe yarıyor. Sadece ayarı yapıp uygula demeniz yeterli. Alıntıladığınız yorumu tekrar okuyunca fark ettim eğer Sekiro Dualsense veya Dualshock 4 destekliyor ise bahsettiğim şey işinize yarar.

Eğer oyun desteklemiyor ise internete Dualsense for Sekiro veya Sekiro Dualsense yazarak eğer varsa mod aracılığı ile oyuna Dualsense desteği ekleyebilirsiniz.

DSX üzerinden yapacağınız trigger ayarları oyuna girmeseniz bile işe yarıyor. Sadece ayarı yapıp uygula demeniz yeterli. Alıntıladığınız yorumu tekrar okuyunca fark ettim eğer Sekiro Dualsense veya Dualshock 4 destekliyor ise bahsettiğim şey işinize yarar.

Eğer oyun desteklemiyor ise internete Dualsense for Sekiro veya Sekiro Dualsense yazarak eğer varsa mod aracılığı ile oyuna Dualsense desteği ekleyebilirsiniz.
Konudan bağımsız olarak souls türüne yakın birisiniz sanırım Elden Ring oynadınız mı? Oynadıysanız tavsiye eder misiniz? Fiyatından dolayı pişman olmak istemiyorum.

Konudan bağımsız olarak souls türüne yakın birisiniz sanırım Elden Ring oynadınız mı? Oynadıysanız tavsiye eder misiniz? Fiyatından dolayı pişman olmak istemiyorum.
Maalesef hocam Elden Ring oynamadım. Çıktığı dönem okul var diye vakit ayıramamıştım şimdi de 600TL diye almadım. Aslında şu anki gelirim oyunu almaya yetiyor fakat en azından 200-300TL bandına inmesini bekliyorum. Bu arada fiyat konusunda ne kadar uzun sürerse sürsün veya ne kadar keyif verirse versin bence memnun kalmazsınız. O oyunun ilk çıktığında 300TL olduğunu da biliyorsanız 600TL verdiğiniz için kendinizi kötü hissedersiniz diye düşünüyorum. Bence indirim bekleyin. Türkiye'de bir oyuna o kadar para vermeyi gözden çıkaracak kesim Call of Duty ve FIFA kitlesi ki onlarda senede bir kere para verip oyun alıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı