Bilgisayarda ekran gelmiyor ama USB portlarına güç geliyor

BY KARSLI

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Bilmiyom
İşlemci
İntel i5 4.nesil
Ekran gelmiyor ama mikrofon ledli, ona güç geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının güç kablosu takılı değildir, monitör kablosunu anakarta takmışsındır, ekran kartın bozulmuştur, monitörün bozulmuştur. Bir sürü sebebi var.

Kabloları vs. kontrol ettikten sonra olmuyorsa explorer.exe hatası olabilir isterseniz CTRL+Shift+ESC kombinasyonu ile Görev Yöneticisi'ni açıp dosya > yeni görevi çalıştır > explorer.exe yazıp bir test edebilirsiniz.

Artı -1 Eksi
Yani ekranı olmayan bir sistemde bunu nasıl yapsın?

Ne dediğinizi anlamadım ben laptop kullanıcısıyım ve explorer.exe bazen çöküyor bu yüzden Görev Yöneticisi'ni tuş kombinasyonları ile açıyorum ve ekran siyah Olsa'da Görev Yöneticisi gözüküyor, explorer.exe Yazarak'da tekrardan ekranı eski haline getiriyorum, belki de sorun bu yüzdendir diye yazdım. Çünkü bunun için 2 kez bilgisayarcıya 1K bayıldım, daha geçen sene öğrendim.

@mza01
Umarım Technopat'ta hoş vakit geçirirsiniz.
Bilgisayar ve bilgisayar sorunlarına ilgili iseniz;
  • Öncelikle Windows ayarlarını ve denetim masasını gezin. Ne var ne yok gözatın.
  • Kullandığınız her programın ayarlarına girin ve şöyle bir bakının. Örnek: EDGE ve Chrome'nin ayarlarını gezdiniz mi?
  • Technopat'ta takılın, çok şey öğrenirsiniz.
Ben de burada birşeyler öğrenmek için takılıyorum ve ilgimi çeken sorunları ve bilenlerin yazdıkları çözümleri inceliyorum.

Görüntü kablosunu ekran kartınan bağlayın anakarttan değil.
zaten ekran kartına bağlı

Ekran kartının güç kablosu takılı değildir, monitör kablosunu anakarta takmışsındır, ekran kartın bozulmuştur, monitörün bozulmuştur. Bir sürü sebebi var.
ekran kartında güç kablosu yok en son pc çalışıyodu 1 aylığına kaldırdım sonra çalıştırmayı denedim ram bozulmuştu onu değiştirdim sonra ekran gelmedi

Kabloları vs. kontrol ettikten sonra olmuyorsa explorer.exe hatası olabilir isterseniz CTRL+Shift+ESC kombinasyonu ile Görev Yöneticisi'ni açıp dosya > yeni görevi çalıştır > explorer.exe yazıp bir test edebilirsiniz.
kasa ekran gelmiyo

Yeni konular

Geri
Yukarı