Bilgisayarda ekran pikselleşiyor ve hata raporu veriyor

Ssenseless

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bilgisayarı genelde zorladığımda, ama zorlamadığımda da olan bir ekran kartı hatası almaya başladım. Bilgisayarın 2. sahibi olduğum için ne olduğunu bilmiyorum, fakat aldığımda böyle bir şey yoktu 1-2 ay sonra falan hatayı almaya başladım.

1674235576236.jpeg

Pikselleşme dediğim şey bu, bir 3-4 saniye böyle kalıyor, ekran donuyor ve sonra siyah ekran gelip tekrar düzeliyor. Düzeldikten sonra da şöyle bir hata raporu veriyor.

1674235648299.png

Driverlar vs. güncel, ne yapabilirim? Düzeltmenin bir yolu var mı?

DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip güncel sürücüyü kurunuz.

Ardından sorun devam ederse yazınız.

Hocam ekran kartınız nedir? Öğrenerek en doğru sürücüyü tavsiye edebiliriz.

RX580 8 GB direkt yazıp kendi sitesinden indiriyordum https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-580

DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip güncel sürücüyü kurunuz.

Ardından sorun devam ederse yazınız.

Sildim ama zaten yeni güncelleme geldiğinde sanırım ara sıra bu problem oluyor ve otomatik siliniyor yukarıdaki mesajda gösterdiğim linkten mi indireyim başka bir yerden mi?

Overclock yaptıysan ayarları sıfırla. O yapıyor olabilir.

Manuel olarak yapmadım nasıl yapıldığını bilmiyorum otomatik olabilir mi veya olduysa sürücüyü sildim düzelmiş midir?

Son düzenleme:
RX580 8 GB direkt yazıp kendi sitesinden indiriyordum https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-580

Sildim ama zaten yeni güncelleme geldiğinde sanırım ara sıra bu problem oluyor ve otomatik siliniyor yukarıdaki mesajda gösterdiğim linkten mi indireyim başka bir yerden mi?

Manuel olarak yapmadım nasıl yapıldığını bilmiyorum otomatik olabilir mi veya olduysa sürücüyü sildim düzelmiş midir?

Parantez içinde (WHQL) ve recommended yazar hocam. Ona dikkat edip indiriniz. İndirmeniz gereken bu tür sürücülerdir.

İndirdim kurdum 1 hafta falan sorunsuz oynadım ama tekrar o hatayı verdi belki 1 2 defa yapar daha yapmaz diye yine bekledim az önce monitör kapandı HDMI'dan sinyal alamadı monitörü de bilgisyarı da kaparıp aynı anda açtım düzeldi ama driverlar silinmişti DxDiag da sadece sanal VRAM 4 GB normal VRAM 0 gösteriyordu normalde 12-8'di yükeldim yine aynı sorun oldu şu an tekrar yüklüyorum.

Donanımsal sorun var hocam. O kart gidici maalesef :(

Peki bir bilgisayar tamircisine vs satsam kaça satabilirim tahmini sadece bu hatası var ve düzeliyor tek problemi RDR2 gibi büyük oyunlarda görevin ortasında gidiyor ve save almadığım için sinir bozuyor o yüzden 0 bir 1650 Ti almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı