Bilgisayarda FPS düşüyor ve sistem donuyor

Burning Heart

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, durum son zamanlarda başıma gelmeye başladı. Bilgisayar bir yerden sonra normal kullanımda video, dizi-film izlerken anlık düşüşler giriyor. Aynı şekilde oyunda da oluyor ve haliyle FPS düşüşüne neden oluyor. Bu olay olmadan önce 150-200 FPS aldığım oyunda şu an 50-70'lerde oynuyorum. Bu droplar olurken görev yöneticisinden değerleri gözlemledim ve pek bir absürtlük göremedim drop sırasında. CPU kullanımı %15'in üstüne çıkmıyor, disk hep %0. Sadece bellek kullanımı sürekli %70 civarlarında. Bunun nedeni bu olabilir mi çünkü onun dışında bir sorun yok? Ayrıca ilk başlarda olduğunda fark etmemişim ve SSD'min Firmware Update'i gelmiş sonrasında yaptım ve yapmadan önce sorunun bundan kaynaklı olduğunu düşündüm fakat sorun güncellemeden sonra yine düzelmedi. Fan yeterince ısıtmıyor diye düşünüp fanımı açıp temizledim fakat bu da sorunumu çözmedi. Sizce sorun nedir, bellek kullanımı fazlalığı mı yoksa başka bir şey mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır.
Yok mudur bilgisi veya bir fikri olan arkadaşlar?
Arkadaşlar sebebini buldum Chrome, Discord gibi uygulamaların kullandığı ikinci Intel ekran kartım (HD Graphics 630) sürekli yüzdesi bi artıyor bi iniyor %4'ken %100'e falan çıkıyor bi anda bu yüzden oluyor. Çözüm olarak napılabilir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı