Bilgisayarda Görüntünün Bozulması

Junglee

Hectopat
Daha fazla  
Fotoğrafta göreceğiniz gibi bilgisayarımı gece sağlam bıraktım sabah bu şekilde açıldı yazılar siliklik ve her şey iç içe geçmiş şekilde gelen veya çözümünü bilen varsa söylerse sevinirim. Donanımsal sorun ise genelde bu tip arızalar hangi üründe yapıyor? Yardımcı olabilir iseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
Adsız.jpg
g.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz nedir? Bu tip hatalar genellikle ekran kartından dolayı kaynaklanıyor. Eğer işlemcinizde dahili GPU var ise ekran kartsız çalıştırmayı deneyin.

Ekran kartı güncellemesi mi yaptınız veya görüntü ayarlarından çözünürlük mü değiştirdiniz? Bu ikisini kontrol edin lütfen. Monitörden de dahil. Ekran kartı güncellemesini işletim sisteminize ve ekran kartı modelinize uygun olarak yaptığınızdan emin olun.

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle. ikincisi pc tamamen sustu yani çalışıyor lakin ekran gelmiyor hiçbir şekilde. ekran kartını takıp harici ekran kartından da denedim gene aynı sorun devam ediyor jumper yaptım düzelmedi ram değiştirdim soketleri değiştirdim düzelmedi işlemci değiştirdim düzelmedi. anakarttan olsa böyle bir olayı anakart yaparmı hiç bir fikrim yok lakin başka bi olay da aklıma gelmiyor hayatımda bu tip olayı ilk defa yaşıyorum.

Ekran kartınız arızalanmış gibi, yenisi gereklidir. Yine de arkadaşınızdan veya bakkaldan (bilgisayarcı) kart alıp deneyerek görün.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı