Bilgisayarda hangi donanımların olması lazım?

Tyrex00

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ama bazı şeyleri biliyorum yani parçalarını bilmediklerim var. Neler lazım? Her şeyi teker teker yazabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir bilgisayarda olması gereken bilgisayarın çalışması için gereken ana bileşenler:
Anakart.
Güç kaynağı.
İşlemci
RAM.
Ekran kartı(eğer APU işlemci alırsan ekran kartı olmadan da çalışır)
Depolama için Hdd veya SSd

Arkadaşlar bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ama bazı şeyleri biliyorum yani parçalarını bilmediklerim var. Neler lazım? Her şeyi teker teker yazabilir misiniz?
Toplamak yerine hazır sistem alsanız daha ucuza gelebilir. Özetle:

Kasa, güç kaynağı, anakart, işlemci, işlemci fanı, ekran kartı, bellek (ram), depolama (ssd veya hard disk [hdd]. görüntü için monitör.

Toplama bilgisayarlar iki kısımdan oluşur bunlar kasa ve dış araç gereçlerdir. Baştan sona sıralamak gerekirse;

Kasa:

- Bilgisayar kasası.
- Ekran kartı.
- İşlemci.
- RAM.
- Anakart.
- Fanlar & sıvı soğutma.
- Depolama.
- Güç kaynağı.
- İşletim sistemi.

Dış araç gereçler:

- Monitör.
- Kulaklık.
- Klavye.
- Mikrofon.
- Fare & fare altlığı.

Temel donanımlar bunlar ek işler için üstüne eklemeler yapılabilir. Parçalara karar vermekte zorluk yaşarsanız bu arkadaş nasıl size uygun bilgisayarı toplıyıcağınızı anlatmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Yine de bunlardan sonra karar veremezseniz bütçenizle ve kullanım amacınızla geri buraya gelerek yardım alabilirsiniz.

Geri
Yukarı