Çözüldü Bilgisayarda HDD gözükmezken Disk Yönetimi’nde var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DryreL

Kilopat
Yer
İstanbul/Köln
Daha fazla  
Meslek
Dijital Oyun Tasarımı
Merhaba, bilgisayara az önce 8 TB harddisk (Seagate) taktım, disk yöneticisinde gözüküyor fakat bilgisayarımda gözükmüyor. Ayrıca sağ tıklayınca hepsi gri gözüküyor yeni bir harf atayamıyorum diske. Ne yapmalıyım? (Resimde Disk 2 olarak gözüküyor.)

1596576645320.png

Çözüm
Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler fakat konuda da belirttiğim gibi sağ tık çalışmıyordu. Hepsi griydi yani.

AOMEI Partition Assistant denedim, orada disk bütün gözüküyordu fakat yeni harf vermeye çalıştığım yine hata vermişti.

Facebook grubundan yardım aldım ve sorunu çözdüm şimdi anlatıyorum nasıl yaptığımı bu sorunu yaşayanlar için:

diskpart sorunumu çözdü.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sırayla aşağıdaki adımları uygulayın.

diskpart
list disk
select disk x (diskinizin numarasını yazın)
list part
clean
list part
create part primary
active
(diskiniz MBR değilse burada uyarı verebilir, benimkisi GPT idi bu yüzden tekrar Disk Yönetimi'ne gidip sağ tıklıyorsunuz bu sefer orası gri gözükmüyor, bu sayede yeni bir harf atıyorsunuz ve kullanmaya başlıyorsunuz.

1596578813280.png

Videolu çözüm burada:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler fakat konuda da belirttiğim gibi sağ tık çalışmıyordu. Hepsi griydi yani.

AOMEI Partition Assistant denedim, orada disk bütün gözüküyordu fakat yeni harf vermeye çalıştığım yine hata vermişti.

Facebook grubundan yardım aldım ve sorunu çözdüm şimdi anlatıyorum nasıl yaptığımı bu sorunu yaşayanlar için:

diskpart sorunumu çözdü.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sırayla aşağıdaki adımları uygulayın.

diskpart
list disk
select disk x (diskinizin numarasını yazın)
list part
clean
list part
create part primary
active
(diskiniz MBR değilse burada uyarı verebilir, benimkisi GPT idi bu yüzden tekrar Disk Yönetimi'ne gidip sağ tıklıyorsunuz bu sefer orası gri gözükmüyor, bu sayede yeni bir harf atıyorsunuz ve kullanmaya başlıyorsunuz.

1596578813280.png

Videolu çözüm burada:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Geri
Yukarı