Bilgisayarda hiçbir joystick çalışmıyor

Lejax

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: RTX 4060
CPU: Ryzen 7 7735HS
RAM: 24GB 4800 MHz DDR5
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi - Öğrenci
Arkadaşlar bu konuyu kaç defa açtım ama bu sefer biraz daha ayrıntılı ve resimlerle anlatacağım. Ben de eski 2 tane joystick var. Biri Snopy diğeri ise Gamemaster. Ben bunlarla oynayabiliyordum. Bir gün tekrar oynamak için taktım fakat çalışmadı. İnternette çok fazla çözüm aradım, sürücü güncelledim ama nafile. Bir türlü çözemedim. Joystick'i bilgisayarıma taktığımda ışığı yanıyor ve aygıt yöneticisinde görünüyor. Aygıtlar ve yazıcılarda da görünüyor. Ama sağ tıklayıp özellikler dediğimde (yok) diyor. Bu cihazları başka bir bilgisayarda denedim. Onda çalışıyorlar. Bu arada iki sistem de Windows 10. Çalışan bilgisayardan sürücü almak için sürücü özelliklerini baktım. Ama o da sürücü yok ya da gerektirmiyor diyor. Ama kendi bilgisayarımda Windows imzalı bir sürücü görünüyor. Umarım yardımcı olabilirsiniz artık çok canımı sıkıyor. Bu benim bilgisayarım;

gamepad sorun.PNG

Bu da çalışan bilgisayar;

hataaaa.PNG

Herkese iyi günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
sana bir program önericem de kullanımını öğrenmek için bi 5 dakika karıştırman içeride tuşları tek tek ayarlaman gerekiyor.

sonrasında ömür boyu rahat edersin. kaaaç sene önce bi kere ayarladım hala oyun dosyalarının içine kopyalayıp oyuna giriyorum. her joystick de çalışıyor.

program bu ama araştır, güvenli biyerden indir.

sana bir program önericem de kullanımını öğrenmek için bi 5 dakika karıştırman içeride tuşları tek tek ayarlaman gerekiyor.

sonrasında ömür boyu rahat edersin. kaaaç sene önce bi kere ayarladım hala oyun dosyalarının içine kopyalayıp oyuna giriyorum. her joystick de çalışıyor.

program bu ama araştır, güvenli biyerden indir.
Ben zaten bu programı kullanıyorum. Zaten çalışmadığını ilk bu program sayesinde fark ettim. Bu uygulamada Joystick görünmüyordu.

Ekmek almaya gittim de. Neyse joystik orijinal olmadığında onu orijinal gibi gösterme olayı var. Yıllar önce yapmıştım. Belki bu şekilde araştırırsan deneyip sonuç elde edebilirsin.

Edit: Ama bence program görmediğine göre sorun orijinalikte değil. O program her türlü görmesi lazımdı.

Ekmek almaya gittim de. Neyse joystik orijinal olmadığında onu orijinal gibi gösterme olayı var. Yıllar önce yapmıştım. Belki bu şekilde araştırırsan deneyip sonuç elde edebilirsin.

Edit: Ama bence program görmediğine göre sorun orijinalikte değil. O program her türlü görmesi lazımdı.

Zaten kendiliğinde oldu bu programı dediğim gibi çok eskiden beri kullanıyorum.
Bu sorunla karşılaşan kimse yok mu? Gerçekten çok canımı sıkıyor artık.
Konuyu öne çıkarmaktan bıktım bir yardım edeniniz yok mu?

Son düzenleme:
@ats Ben bu sorunu çözdüm. Çözümü bu konuya yazdım. Umarım sorun çözülür.

Geri
Yukarı