Çözüldü Bilgisayarda internet gidiyor, kabloyu çıkart tak yapınca düzeliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

taha782

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtıktan bir 30 dakika sonra internet birden gidiyor Ethernet kablosunu çıkart tak yapınca internet geri geliyor. Eski bir kablo kullanıyordum ve sorunun kablodan olduğunu düşünüp pahalı bir kablo aldım sorunum yine düzelmedi oyunun ortasında internet yeniden gitti. Sorun ne ile alakalı olabilir? Ne uygulamam gerekiyor?

Çözüm
Windows tuşuyla birlikte R tuşuna basın. Çalıştır açılacak. Gelen satıra ncpa.cpl yazıp tamam deyin. Ağ bağlantıları sayfası gelecek. Burada ethernet bağlantısnın üstünde sağ tuş yapıp özellikler deyin. Açılan pencerede internet protokol sürüm 4 yazana iki kere tıklayın. Açılan pencereye aşağıdaki gibi yazın. IP adresi farklı da yazabilirsiniz. Sadece sondaki rakam kısmı değişecek. 2 den 254 e kadar bir sayı yazabiliriniz. Modeminizin IP si(varsayılan ağ geçidi kısmıdır) de sizinki neyse onu yazın. IP adresi ve varsayılan ağ geçidi satırlarındaki kutularda ilk 3 sayı aynı olacaktır. Dikkat edin. Çıkarken ayarları doğrulayı işaretleyip tamam deyin. Bir süre deneyin bu şekilde.
Bilgisayarı açtıktan bir 30 dakika sonra internet birden gidiyor Ethernet kablosunu çıkart tak yapınca internet geri geliyor. Eski bir kablo kullanıyordum ve sorunun kablodan olduğunu düşünüp pahalı bir kablo aldım sorunum yine düzelmedi oyunun ortasında internet yeniden gitti. Sorun ne ile alakalı olabilir? Ne uygulamam gerekiyor?

Ethernet dahili ise o zaman bir tane geçici harici Ethernet kartı alıp bakarsın benim ofiste ki Ethernet girişi de aynı idi harici Ethernet karttan bağlanıyorum.

Windows logosu tuşuna ve R tuşuna aynı anda basın. Açılan "Çalıştır" penceresine devmgmt.msc yazıp "Tamam"a tıklayın.

Karşınıza çıkan pencerede "Ağ bağlaştırıcıları" sekmesinden ağ kartınıza sağ tıklayıp "Özellikler" seçeneğini seçin ve açılan pencerede "Güç Yönetimi" sekmesine tıklayın. Burada "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın." ifadesinin kutucuğundaki işareti kaldırın.

net1.png

Gelişmiş sekmesinden "Enerji Tasarruflu Ethernet", "Gigabit Lite", "Power Saving Mode" ve "Yeşil Ethernet" ayarlarını devre dışı olarak ayarlayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

net2.png

Windows logosu tuşuna ve R tuşuna aynı anda basın. Açılan "Çalıştır" penceresine devmgmt.msc yazıp "Tamam"a tıklayın.

Karşınıza çıkan pencerede "Ağ bağlaştırıcıları" sekmesinden ağ kartınıza sağ tıklayıp "Özellikler" seçeneğini seçin ve açılan pencerede "Güç Yönetimi" sekmesine tıklayın. Burada "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın." ifadesinin kutucuğundaki işareti kaldırın.

Eki Görüntüle 2010543

Gelişmiş sekmesinden "Enerji Tasarruflu Ethernet", "Gigabit Lite", "Power Saving Mode" ve "Yeşil Ethernet" ayarlarını devre dışı olarak ayarlayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Eki Görüntüle 2010532
Maalesef düzelmedi. Dediklerinin aynısını birebir yaptım ancak bir süre sonra internet yine gitti, kabloyu çıkartıp taktığımda ise geri geldi.

Bazı forumlarda driverle alakalı olduğu söyleniyor. Siz biliyor musunuz driver olayını @B 52 Stratofortress

Anakartınızın/bilgisayarınızın üretici sayfasında ilgili sürücüleri temin edip güncellemeyi denediniz mi?
Denemedim

@B 52 Stratofortress Sürücüleri nerden indiricem, ne yapmam lazım

gerçekten çok sinir bozucu bir olay oyunun ortasında internet kesilip duruyor bunu kesinlikle çözmem lazım bu yüzden sizi biraz rahatsız edebilirim

Son düzenleme:
Denemedim

@B 52 Stratofortress Sürücüleri nerden indiricem, ne yapmam lazım

gerçekten çok sinir bozucu bir olay oyunun ortasında internet kesilip duruyor bunu kesinlikle çözmem lazım bu yüzden sizi biraz rahatsız edebilirim
Cihazınız nedir? Laptop ise marka model belirtin, masaüstü ise de anakartınızın marka modelini belirtin.

Cihazım masaüstü bilgisayar. Anakartın markasını bilmiyorum, bilgisayardan bakmak istediğim zamansa sonuç alamıyorum çünkü her halükarda systemproductname yazıyor yani öğrenemiyorum. İnternette anakart model öğrenme yollarının hepsine baktım hepsinde aynı sonuç var.

İnternet sağlayıcınıza danışabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı