Çözüldü Bilgisayarda internet gidiyor, kabloyu çıkart tak yapınca düzeliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

taha782

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtıktan bir 30 dakika sonra internet birden gidiyor Ethernet kablosunu çıkart tak yapınca internet geri geliyor. Eski bir kablo kullanıyordum ve sorunun kablodan olduğunu düşünüp pahalı bir kablo aldım sorunum yine düzelmedi oyunun ortasında internet yeniden gitti. Sorun ne ile alakalı olabilir? Ne uygulamam gerekiyor?

Çözüm
Windows tuşuyla birlikte R tuşuna basın. Çalıştır açılacak. Gelen satıra ncpa.cpl yazıp tamam deyin. Ağ bağlantıları sayfası gelecek. Burada ethernet bağlantısnın üstünde sağ tuş yapıp özellikler deyin. Açılan pencerede internet protokol sürüm 4 yazana iki kere tıklayın. Açılan pencereye aşağıdaki gibi yazın. IP adresi farklı da yazabilirsiniz. Sadece sondaki rakam kısmı değişecek. 2 den 254 e kadar bir sayı yazabiliriniz. Modeminizin IP si(varsayılan ağ geçidi kısmıdır) de sizinki neyse onu yazın. IP adresi ve varsayılan ağ geçidi satırlarındaki kutularda ilk 3 sayı aynı olacaktır. Dikkat edin. Çıkarken ayarları doğrulayı işaretleyip tamam deyin. Bir süre deneyin bu şekilde.
İnternet sağlayıcısıyla alakalı olacağını düşünmüyorum çünkü kabloyu çıkart tak yapınca geri düzeliyor ama denerim.

sonunda bulabildim. Asus PRIME B450M-K 4400mhz(OC) M.2 AM4 mATX

@B 52 Stratofortress
Şuradan sürücüleri edinebilirsiniz:

Şuradan sürücüleri edinebilirsiniz:
LAN sürücüsünü güncelledim, ilk başta dediğiniz enerji tasaruf şeylerini yine devre dışı bıraktım fakat sorun hala düzelmedi

Windows tuşuyla birlikte R tuşuna basın. Çalıştır açılacak. Gelen satıra ncpa.cpl yazıp tamam deyin. Ağ bağlantıları sayfası gelecek. Burada ethernet bağlantısnın üstünde sağ tuş yapıp özellikler deyin. Açılan pencerede internet protokol sürüm 4 yazana iki kere tıklayın. Açılan pencereye aşağıdaki gibi yazın. IP adresi farklı da yazabilirsiniz. Sadece sondaki rakam kısmı değişecek. 2 den 254 e kadar bir sayı yazabiliriniz. Modeminizin IP si(varsayılan ağ geçidi kısmıdır) de sizinki neyse onu yazın. IP adresi ve varsayılan ağ geçidi satırlarındaki kutularda ilk 3 sayı aynı olacaktır. Dikkat edin. Çıkarken ayarları doğrulayı işaretleyip tamam deyin. Bir süre deneyin bu şekilde.

Dosya Ekleri

• aaa.PNG
    aaa.PNG
    83,4 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Çözüm
Üst ve ortadakiye resimdekinin aynısını, alttakinede modemin IP adresini yazıyoruz değil mi doğru anlamışım?

Windows tuşuyla birlikte r tuşuna basın. Çalıştır açılacak. Gelen satıra ncpa. CPL yazıp tamam deyin. Ağ bağlantıları sayfası gelecek. Burada Ethernet bağlantısnın üstünde sağ tuş yapıp özellikler deyin. Açılan pencerede internet protokol sürüm 4 yazana iki kere tıklayın. Açılan pencereye aşağıdaki gibi yazın. IP adresi farklı da yazabilirsiniz. Sadece sondaki rakam kısmı değişecek. 2'den 254'e kadar bir sayı yazabiliriniz. Modeminizin IP si(varsayılan ağ geçidi kıs mıdır) de sizinki neyse onu yazın. IP adresi ve varsayılan ağ geçidi satırlarındaki kutularda ilk 3 sayı aynı olacaktır. Dikkat edin. Çıkarken ayarları doğrulayı işaretleyip tamam deyin. Bir süre deneyin bu şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstteki farklı da olabilir. Farketmez. Yazarken 3. kutudaki aynı olacak modem IP si 192.168.2.1 ise örneğin o da 2 olacak. 192.168.2.217 gibi.
Tamamdır anladım, dediklerinizi uyguladım. Biraz bekleyip düzelip düzelmediğine bakalım.

Üstteki farklı da olabilir. Farketmez. Yazarken 3. kutudaki aynı olacak modem IP si 192.168.2.1 ise örneğin o da 2 olacak. 192.168.2.217 gibi.
EVET! Haftalardır uğraştığım olayın çözümü bu kadarmış. Gerçekten çok teşekkür ederim, sayenizde bu uyuz edici kopmadan kurtuldum.

Son düzenleme:
Tamamdır anladım, dediklerinizi uyguladım. Biraz bekleyip düzelip düzelmediğine bakalım.

EVET! Haftalardır uğraştığım olayın çözümü bu kadarmış. Gerçekten çok teşekkür ederim, sayenizde bu uyuz edici kopmadan kurtuldum.
Sevindim sorununuzun çözülmesine. Rahat rahat bir oyun oynarsınız artık 😁

Evet! Haftalardır uğraştığım olayın çözümü bu kadarmış. Gerçekten çok teşekkür ederim, sayenizde bu uyuz edici kopmadan kurtuldum.

Bende de aynı sorun ortaya çıktı da 2 sorum olacak: 1. magicspears adlı arkadaşın attığı ekran görüntüsündeki IP adresininin aynısını mı yazdınız 2. sorum aynı sorun tekrar baş gösterdimi.

Yeni konular

Geri
Yukarı