Bilgisayarda internet hızı olması gerekenden düşük

Saturnn35

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Hız testi yapıyorum hızım normal çıkıyor fakat Steam'de indirme yaptığımda hızım yerlerde. Sadece Steam'de değil tarayıcıda indirme yaparken de aynı düşük hızı alıyorum. Her şeyi sıfırladım, netadapter repair kullandım, modemi resetledim, Wi-Fi kullanıyordum kablo taktım ama sonuç yine aynı normalde 10 mb/sn alırken 400-600 kb/sn alıyorum.

Modem ile alakalı bir sorun mu diye telefondan aynı dosyayı indirmeyi denedim, bilgisayarda 40 dakika dediği dosyayı 30 saniyede indirdi.

Format attım PC'ye yine aynı sorunun çözümü hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Edit: 3 defa modem resetledim art arda. Steam da 2.9 mb/sn ye kadar çıktı sonra 400 kb/sn düştü çok aşırı dalgalı ve 1,5 mb/snnin üstüne çıkmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.

Hız testi yapıyorum hızım normal çıkıyor fakat Steam'de indirme yaptığımda hızım yerlerde. Sadece Steam'de değil tarayıcıda indirme yaparken de aynı düşük hızı alıyorum. Her şeyi sıfırladım, netadapter repair kullandım, modemi resetledim, Wi-Fi kullanıyordum kablo taktım ama sonuç yine aynı normalde 10 mb/sn alırken 400-600 kb/sn alıyorum.

Modem ile alakalı bir sorun mu diye telefondan aynı dosyayı indirmeyi denedim, bilgisayarda 40 dakika dediği dosyayı 30 saniyede indirdi.

Format attım PC'ye yine aynı sorunun çözümü hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Edit: 3 defa modem resetledim art arda. Steam da 2.9 mb/sn ye kadar çıktı sonra 400 kb/sn düştü çok aşırı dalgalı ve 1,5 mb/snnin üstüne çıkmıyor.
Steam'in Türkiye sunucularında indirme sorunu var anlaşılan, ben de aynı sorunu yaşıyordum ve ayarlardan sunucuyu Polonya-Katowice olarak değiştirdiğim zaman bu sorun düzeldi. Chrome'a bakacak olursak da oradaki indirme hızı da siteden siteye değişebiliyor, hangi sitelerden indirme yaptığınız zaman indirmek hızınız düşük oluyor?

Son düzenleme:
Steam'in Türkiye sunucularında indirme sorunu var anlaşılan, ben de aynı sorunu yaşıyordum ve ayarlardan sunucuyu Polonya-katowice olarak değiştirdiğim zaman bu sorun düzeldi. Chrome'a bakacak olursak da oradaki indirme hızı da siteden siteye değişebiliyor, hangi sitelerden indirme yaptığınız zaman indirmek hızınız düşük oluyor?

Polonya-katowice yaptım şu an Steam indirmesi normale döndü. 🥳

Geri
Yukarı