Bilgisayarda internet hızlı fakat telefonlarda yavaşlıyor

SeenSeey178

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar TurkNet kullanıcısıyım.
Bilgisayarda internet hızlı fakat telefonda yavaş farklı telefonlardanda denedim ama yine de yavaş denediğim telefonların hepsi yeni.
Modemim ZyXEL VMG3625-T50.
İnternet hızım: 80 Mbps.
:(

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar TurkNet kullanıcısıyım.
Bilgisayarda internet hızlı fakat telefonda yavaş farklı telefonlardanda denedim ama yine de yavaş denediğim telefonların hepsi yeni.
Modemim ZyXEL VMG3625-T50.
İnternet hızım: 80 Mbps.
:(

Bilgisayara kablo ile mi bağlanıyorsunuz? Eğer öyle ise hızlı olması normaldir.
Telefonu modemin yakınından öçlmeyi denediniz mi? Evet ise;
1)ya modeminizin Wi-Fi'si kalitesizdir ya da bozuktur.
2)telefonunuzun Wi-Fi alıcısı kötüdür farklı bir telefonlada deneyin sonuç gene düşük ise 1. dediğim olabilir.

2.4GHz modemimden telefon ile 52Mbps alabiliyorum sizin modemde 5GHz desteği var daha yüksek hızları telefondan alabilmeniz gerek telefonlar yeni fakat 5GHz desteği var mı? Ayrıca yanlış bilmiyorsam 5GHz'nin kapsama alanı 2.4GHz'ye göre daha kısa bu yüzden ölçümleri modem dibinden yapıp cihazların hepsinin 5GHz desteği olup olmadığını kontrol edin.

Bilgisayara kablo ile mi bağlanıyorsunuz? Eğer öyle ise hızlı olması normaldir.
Telefonu modemin yakınından öçlmeyi denediniz mi? Evet ise;
1)ya modeminizin Wi-Fi'si kalitesizdir ya da bozuktur.
2)telefonunuzun Wi-Fi alıcısı kötüdür farklı bir telefonlada deneyin sonuç gene düşük ise 1. dediğim olabilir.

Söylediğim gibi bir sürü telefonda denedim bütün telefonlarda yeni.
2.4GHz modemimden telefon ile 52Mbps alabiliyorum sizin modemde 5GHz desteği var daha yüksek hızları telefondan alabilmeniz gerek telefonlar yeni fakat 5GHz desteği var mı? Ayrıca yanlış bilmiyorsam 5GHz'nin kapsama alanı 2.4GHz'ye göre daha kısa bu yüzden ölçümleri modem dibinden yapıp cihazların hepsinin 5GHz desteği olup olmadığını kontrol edin.

2.4GHz ile de 5 GHz ile de denedim bir fark yok her türlü yavaş.
Eğer modem ile aranızda mesafe varsa ve bilgisayarınız kabloyla bağlıysa internet yavaşlaması olabilir. Eğer aranızdaki mesafe uzunsa, duvarlar sinyali engelliyordur. Sinyal genişletici alabilirsiniz.

Modemle aynı odadayız ve kabloyla bağlanmıyorum PC'dede Wi-Fi ile telefondada Wi-Fi ile.

Söylediğim gibi bir sürü telefonda denedim bütün telefonlarda yeni.

2.4GHz ile de 5 GHz ile de denedim bir fark yok her türlü yavaş.

Modemle aynı odadayız ve kabloyla bağlanmıyorum PC'dede Wi-Fi ile telefondada Wi-Fi ile.

O zaman Wi-Fi dağıtıcısı bozulmuştur modemi garantiye gönderin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı