Bilgisayarda işlemci kaynaklı FPS düşüşü

JoeCSTL

Decapat
Daha fazla  
RAM
8gb ddr3
SSD veya HDD modeli
seagate 7200rpm 1tb hdd
Ekran kartı
oem rx 460
Anakart
hp hewlett packard 1494 dü sanırım
İşlemci
i3 2100 3.1 ghz
Bilgisayarımda Forza Horizon 4'te 20 FPS alıyorum benchmarkları izlediğim zaman işlemcileri iyi ve FPS'leri neredeyse 2 katı. Valorant'ta da böyle 80 FPS arada drop yiyorum ama YouTube'daki benchmarklarda 120 150 FPS arası high da. Çoğu oyunda böyle işlemciyi önemseyen oyunlarda çok belli ediyor kendini. Minecraft'ta oynuyorum FPS fazla bir fark yok ama yine de 15 FPS'lik fark var 160FPS arası alıyorum işlemci kaynaklıysa geliştirmem için öneriniz var mıdır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi 750 Ti ile RX 460 arasında uçurum bir fark yok FPS'ler aynı normalde daha yüksek alması gerekmiyor mu Valorant'ta 40FPS RX 460a göre değil çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda FPS artmış bende i7 veyahut AMD tarafından uyumlu bulabilirsem takınca aynısı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İ7 3770 8mb 3.4ghz işlemci - İşlemci ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 1004179817 İlerde bu işlemciye gtx 1650s bile takarsınız sata 3 destek varsada bi ssd sizi uçurur
hocam şimdi bende okadar para yok ben darboğaza baktım xeonlar iyi gidiyor 400tlye xeon 1220v2 buldum 3.1ghz darboğaz oranı %12.4 ama benim işlemcimin oranı %53 bunu alıp 300tl kar yapsam bu beni idare edermi

Hocam şimdi bende o kadar para yok ben darboğaza baktım Xeon'lar iyi gidiyor 400TL'ye Xeon 1220V2 buldum 3.1GHz darboğaz oranı %12.4 ama benim işlemcimin oranı %53 bunu alıp 300TL kar yapsam bu beni idare eder mi?

Bence riske atma ileride GPU takıp keyfine bakarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı