Bilgisayarda kaç GB ekran kartı olduğunu nasıl öğrenirim?

Kdrs04

Centipat
Selamun aleykum.

Kısa süre önce 6 GB ekran kartlı bir laptop aldım, araştırdım ama bir türlü hiçbir yerde 6 GB ekran kartı var diye yazmıyor.
NVIDIA GeForce 710M 2 GB.
HD Graphics 4000 2 GB.

Bu iki ekran kartı var, resimde attım bir yerde NVIDIA akran kartı 2 GB olarak geçiyor, DirectX tanı aracında ise 4 GB veya 6 GB olarak geçiyor, ben anlayamadım yardımcı olur musunuz?

Selamun aleykum.

Kısa süre önce 6 GB ekran kartlı bir laptop aldım, araştırdım ama bir türlü hiçbir yerde 6 GB ekran kartı var diye yazmıyor.
NVIDIA GeForce 710M 2 GB.
HD Graphics 4000 2 GB.

Bu iki ekran kartı var, resimde attım bir yerde NVIDIA akran kartı 2 GB olarak geçiyor, DirectX tanı aracında ise 4 GB veya 6 GB olarak geçiyor, ben anlayamadım yardımcı olur musunuz?
GPU-Z indirerek öğrenebilirsiniz. Ekran kartınız 2GB. HD Graphics modelinin kendi dahili hafızası bulunmaz. Kendisi ihtiyacı olduğu zaman RAM'den yemeye başlar.

Resimleri atmıştım ama gelmemiş, şimdi düzelttim buyrun.
PicsArt_01-17-06.47.21.jpg

GPU-Z indirerek öğrenebilirsiniz. Ekran kartınız 2GB. HD Graphics modelinin kendi dahili hafızası bulunmaz. Kendisi ihtiyacı olduğu zaman RAM'den yemeye başlar.
Dxdiag bölümünde oluşturucu bölümüne gelince toplam bellek 6005 mb yazıyor, sizce 6gb değilmi ekran kartı, yukarıdaki resimleride kontrol edebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• PicsArt_01-17-06.47.21.jpg
    PicsArt_01-17-06.47.21.jpg
    512,8 KB · Görüntüleme: 33
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı