Bilgisayarda kitlenme, donma ve oyunları yavaş yükleme sorunu

DeathStars

Hectopat
Daha fazla  
Benim 1 TB Seagete Harddisk'im var 3 senelikte bir bilgisayarım var. Sorun başlıkta da göründüğü gibi PC, oyunlarda Texture'ları renderlanmıyor loading ekranları çok uzuyor oyunda iken alt-tab yapınca PC kitleniyor donuyor ve masaüstü inanılmaz derecede kasıyor. Her oyundan sonra restart atmak zorunda kalıyorum internette surf yapmak için veya yeni bir oyuna girmek için. Ben bu sorunun Harddisk'im den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Aslında içi fazla dolu değil toplamda 172 GB dolu (windows ile birlikte) yine de bu sorunları yaşıyorum. Harddisk 1 TB ve 2'ye bölünmüş durumda bir C bir E sürü.

1. Eğer sorun HDD ise en kolay ve mantıklı çözüm ve 250 lirayı geçmeyecek bir SSD önerisi.
2. Sorun HDD değil ise sorunun neyden kaynaklanıyor ?
3. Şu anda bu sorunu en aza indirecek en azından indirmeye çalışacak tavsiyeler (BIOS'tan şunu yap görev yöneticisiden şunu kapa vs.)
4. Disk 1 TB ve 2'ye bölünmüş durumda bir C bir E sürücüsü var bunu birleştirmek mi daha mantıklı yoksa ayırmak mı ?

Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de hdd'den kynaklandığını düşünüyorum. Test uygulaması kullanarak sağlığına bakabilirsiniz, en azından bir tanesini elemiş olursunuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı