Bilgisayarda kullanılması gereken yazılımlar nelerdir?

gorkemogut

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, selam. Windows 11 kullanıyorum. Cihazım Huawei Matebook 13. Ryzen 7 ve 16 GB RAM modeli.

Cihazımı güncel ve temiz tutmak için hangi ücretsiz yazılımları kullanmalıyım? Antivirüs, driver güncelleme (Aygıt Yöneticisi'nden teker teker kontrol ettim hepsi güncel gözüküyor ancak Driver Booster vb uygulamalar bazen güncelleme buluyor, bu sorunu çözemedim), masaüstünde direkt olarak CPU ve RAM kontrol etme vb gerekli uygulamaları önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazını güncel ve temiz tutman için sadece akıllı olman yeterli. Hiçbir programa ihtiyacın yok. Driver booster vb tamamen bloatware.

Öncelikle Windows Update her çarşamba günü Update yayınlanıyor Microsoft tarafında. Driver için de IObit firmasının yazılımları mevcut Free olarak kullanabilirsin. CPU ve RAM için de en dogru sonucu Görev Yöneticisi tarafında görebilirsin. CPU için Ryzen Master programı ile detaylı ayarlamalar yapabilirsin overclock gibi.

Driver Booster kesinlikle kullanmayın. Cihazın sürücüleri için cihazınızın sayfasında driver kısmı olması gerek. Bunların dışında Hibit Uninstaller önerebilirim. Kaldıracağınız uygulamaların geride bıraktığı dosyaları da siliyor. Sağ tık menüsünü düzenleyip Windows başlangıçını yönetebilirsiniz. Daha birçok özelliği mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı