Çözüldü Bilgisayarda Mining Trojan'i olabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NadasCoach

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç hafta önce korsan oyun indirdim, normalde hiç kasmayan bilgisayarım bir anda kasmaya başladı başlangıç ayarlarına baktığımda ise "2yjoe7s" adında bir program gördüm bu bir trojan mi? Trojan ise nasıl kurtulabilirim? Format için USB belleğim yok Windows'u geri yükle yaparsam gider mi?

Screenshot_7.png

Korsan oyunu ve adı komik programı sildim, ilk kez bu durumla karşılaşıyorum, oyun fiyatları başını alıp gittiği için bu yola başvurdum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Flash bellekten temiz kurulum yap.

USB belleği olmadığını söylüyor, eğer durum ciddiyse bir USB bellek alması gerekebilir. Her şeyden önce her virüs için format atmanız gerekmiyor önce 1-2 antivirüsle tarama yapın Kaspersky Malwarebytes gibi Av'ler ile eğer temiz çıkarsa kullanmaya devam edersiniz içiniz rahat etmiyorsa da USB alıp temiz kurulum yapabilirsiniz. Temiz kurulum yapmak için de atacağım rehberleri inceleyebilirsiniz.
Windows 10 ISO indirme UEFI Format USB Hazırlama
Flash bellekten temiz kurulum yap.

USB belleği olmadığını söylüyor, eğer durum ciddiyse bir USB bellek alması gerekebilir. Her şeyden önce her virüs için format atmanız gerekmiyor önce 1-2 antivirüsle tarama yapın Kaspersky Malwarebytes gibi Av'ler ile eğer temiz çıkarsa kullanmaya devam edersiniz içiniz rahat etmiyorsa da USB alıp temiz kurulum yapabilirsiniz. Temiz kurulum yapmak için de atacağım rehberleri inceleyebilirsiniz.

Çözüm

Teşekkür ederim okuyup anlayabilen bir insan olduğun için, USB'siz Windows'tan geri yükleme yaptım ve düzeldi, bundan sonra aşırı da merak etsem 2000TL bile olsa biriktirip almaya çalışacağım oyunları.

Yeni konular

Geri
Yukarı