Bilgisayarda mining virüsü mü var?

Eray123567

Centipat
Arkadaşlar boşta GPU kullanım oranım dalgalanıyor. Bir anda 80 oluyor sonra hemen 0 seviyelerine iniyor. Forumda araştırdığımda mining virüs ü olabileceğini söylediklerini gördüm. Sonra Kaspersky ile bilgisayarıma tam tarama yaptım. Hiç tehdit olmadığını söyledi. Madem mining virüs ü yok ise neden ekran kartımın kullanım oranları böyle dalgalanıyor? Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar boşta GPU kullanım oranım dalgalanıyor. Bir anda 80 oluyor sonra hemen 0 seviyelerine iniyor. Forumda araştırdığımda mining virüs ü olabileceğini söylediklerini gördüm. Sonra Kaspersky ile bilgisayarıma tam tarama yaptım. Hiç tehdit olmadığını söyledi. Madem mining virüs ü yok ise neden ekran kartımın kullanım oranları böyle dalgalanıyor? Cevaplarsanız sevinirim.

Malwarebytes ile taratın sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum kendimde yaşamıştım.

Görev yöneticisinden arkaplanda GPU'yu kullanan işlemleri görebilirsiniz. Anlık kullanım yükselmesi tarama yaptıysanız dert edilecek bir durum degil bence. Sonuçta ekran kartini yalnizca oyunlar kullanmiyor.

Tam tarama ve hızlı tarama yaptıktan sonra görev yöneticisini kontrol edin orada görebilirsiniz belki. Son zamanlarda crack uygulama falan indirdiniz mi?
Virüs programlarının yok demesi olmadığı anlamına gelmiyor. Bazen çoğu virüs programı algılamıyor bir tane adını dahi duymadığımız virüs programı virüsü algılıyor. Güzel şifrelenmiş bir virüs olabilir.

Geri
Yukarı